240950600_2966840453587000_299755706017175271_n
Μεγάλη νίκη του Π.Ο Φήκης και ιστορική πρόκριση με 1-0 απέναντι στην Αναγέννηση Άρτας για το κύπελλο Ελλάδος. Η ομάδα παρουσιάστηκε πολύ δυνατή σκορπίζοντας αισιοδοξία για την συνέχεια.
Σκόρερ ο Ιωάννου στο 62′.
Ειδικότερα στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Φήκης ήταν εντυπωσιακή & στο 5′ ο Πολυζόπουλος είχε δοκάρι μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια, παίζοντας κατά διαστήματα πολύ όμορφο ποδόσφαιρο χωρίς να κινδυνεύσει στα μετόπισθεν και στο 33′ μετά από κάθετη πάσα του Ιωάννου ο νεοαποκτηθείς Σκόνδρας έχασε ανεπανάληπτο τετ α τετ.
Στο 2ο ημίχρονο ο ρυθμός φυσιολογικά έπεσε λίγο και στο 51′ η Αναγέννηση έχασε ευκαιρία μετά από κόρνερ η κεφαλιά του Τσελά έφυγε λιγο αουτ, στο 62′ ήρθε το γκολ για την ομάδα της Φήκης, μετά από μπαλιά του Σκόνδρα για τον Ιωάννου αυτός με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0, και τον Π.Ο Φήκης στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.