AOT
Τον πρώτο στην ιστορία αγώνα έδωσε η νεοσύστατη ομάδα σάλας του ΑΟ Τρίκαλα στην Futsal League (Β Εθνική) και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 3-3 σε εκτός έδρας ματς στην Ηλιούπολη σε ανοιχτό γήπεδο 5χ5, με αντίπαλο την ΑΕ Καλαμακίου Αλίμου.
Ο αγώνας ήταν για την 2η αγωνιστική με την ομάδα των Τρικάλων να έχει ένα παιχνίδι σε εκκρεμότητα από την 1η αγωνιστική και θα το παίξει την ερχόμενη Τετάρτη στο Δημοτικό κλειστό με την Υπεροχή Τρικάλων.
Μπορούσε και τη νίκη ο ΑΟΤ καθώς χάθηκαν ευκαιρίες , ήταν καλύτερος στο γήπεδο , αλλά γενικά υπάρχει ικανοποίηση σε όλους για την πρώτη τους συμμετοχή στο ποδόσφαιρο σάλας. Αποκορύφωμα μια τεράστια χαμένη ευκαιρία στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα.
Το γεγονός ότι η ομάδα πήγε αυθημερόν στην Αθήνα αλλά και το άγνωστο του πώς θα είναι ο πρώτος ιστορικά επίσημος αγώνας, έπαιξαν τον ρόλο τους και χρειάστηκε λίγος χρόνος σε όλους όσοι αγωνίστηκαν και στους προπονητές να προσαρμοστούν στους κανόνες του αθλήματος.
Ο ΑΟΤ προηγήθηκε με τον Χρήστο Στάμο 0-1 πολύ νωρίς στο 4΄για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι σε 1-1 στο 10΄. Η ομάδα του Αλίμου προηγήθηκε 2-1 και τα Τρίκαλα ισοφάρισαν 2-2 με γκολ του Μπάμπη Γάτσιου στο τέλος του ημιχρόνου.
Ο Γάτσιος και πάλι έβαλε μπροστά τον ΑΟΤ στην επανάληψη με 3-2 και ισοφάρισε με πέναλτι ο Άλιμος για το τελικό 3-3.