IMG_7342

(Τα ημίχρονα 35λεπτα)

3ο ΓΕΛ Τρικάλων έδειξε ο τελικός του Σχολ. Πρωταθλήματος Κορασίδων, που κέρδισε με 3-2 σήμερα Τρίτη 28/2 στο γήπεδο Πυργετού, το 4ο ΓΕΛ Τρικάλων, για το Σχολικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου κορασίδων.

Ένα παιχνίδι μοιρασμένο θα λέγαμε, με τις κοπέλες του 3ου ΓΕΛ να κυριαρχούν απόλυτα στο πρώτο ημίχρονο & να πετυχαίνουν 2 τέρματα & μάλιστα το πρώτο στο 6′ κιόλας λεπτό με την Λέσι & το δεύτερο στο 16′ με την Τζιώρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των κοριτσιών του 4ου ΓΕΛ εμφανίστηκε εντελώς διαφορετική & μπαίνοντας δυναμικά στο παιχνίδι, κατάφερε να ισοφαρίσει, πετυχαίνοντας δύο γκολ σε ένα δεκάλεπτο, στο 51′ με την Τζέλη & στο 61′ με την Σακελλάρη. Κι ενώ όλοι πίστεψαν πως οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές στην διαδικασία των πέναλτις, ένα λεπτό πριν τελειώσει το ματς, στο 69, ύστερα από αδράνεια της άμυνας του 4ου ΓΕΛ, η Λέσι χάρισε τον τίτλο & την πρόκριση στην ομάδα της, για την συνέχεια στον θεσμό.

MVP του αγώνα σήμερα, η Σακελλάρη του 4ου ΓΕΛ, που ανεξαρτήτως των δύο κλασικών χαμένων της ευκαιριών, έδωσε τα «ρέστα» της, αφήνοντας μας άφωνους με την τεχνική της κατάρτιση, το «μυαλό» στο παιχνίδι της & την συνολική απόδοσή της.

IMG_7338 IMG_7339 IMG_7340 IMG_7341 IMG_7360 IMG_7361 IMG_7362 IMG_7368 IMG_7370 IMG_7381