Ένα μεγάλο αποτέλεσμα πήρε σήμερα ο «Απόλλων» Λυγαριάς, ο οποίος κέρδισε στην έδρα του την ομάδα της Θεόπετρας με τελικό σκορ:3-0. Μεγάλο αποτέλεσμα καθώς ως γνωστόν & οι δύο ομάδες διεκδικούν την 2η θέση στο πρωτάθλημα της Β» ΕΠΣΤ στον β’ όμιλο, που οδηγεί στην άνοδο για την μεγάλη κατηγορία του τοπικού ερασιτεχνικού. Νίκη με την οποία η Λυγαριά, περνάει προς το παρόν αυτή στην 2η θέση με 57 βαθμούς, έναν βαθμό μπροστά από την σημερινή αντίπαλο, νίκη που μπορεί να αποδειχθεί στη συνέχεια καταλυτική για την άνοδο, που διακαώς επιζητούν & οι δύο αντίπαλοι.

Στο αγωνιστικό καθαρά κομμάτι τώρα, η Λυγαριά σήμερα, καλύτερη από ποτέ, παρουσίασε εικόνα ομάδας «όνειρο», έτσι όπως την ονειρεύονται & την θέλουν πραγματικά…Πατσιάνης, Δ/ση & φίλαθλοι.

Χωρίς να υστερεί σε κανέναν τομέα, η Λυγαριά εξ αρχής έδειξε ότι σήμερα ήθελε νίκη & μόνο νίκη & με τον Τσουρλιανό στο 11′ να σκοράρει να το αποδεικνύει κιόλας. Συνεχίζοντας με τον ίδιο καλό ρυθμό ο «Απόλλωνας», ασκώντας τρομερή πίεση στους αντιπάλους του, κατάφερε στο 19′ να διπλασιάσει τα τέρματά του με τον Χρ. Λιάκο & στο 32′ με τον Δημόπουλο να σημειώνει το 3-0, που έμελλε να είναι & το τελικό σκορ του σημερινού αγώνα.

Στην επανάληψη η Λυγαριά έως & το 70′ έδειξε το ίδιο καλό πρόσωπο με αυτό του 1ου ημιχρόνου, ενώ στη συνέχεια χαλαρώνοντας & με κοντρόλ ματς, έφτασε μέχρι το τελικό σφύριγμα του ρεφ Κοντίνου, χωρίς να χάσει στιγμή τον έλεγχο του παιχνιδιού.

(Στο 22′ υπήρξε αναγκαστική αλλαγή για την Θεόπετρα, όταν ο κήπερ Λιάκος, μετά από τραυματισμό του στον ώμο, αντικατασταθηκε από τον Λιούτα).

Λυγαριά: Πατσιάνης

Θεόπετρα: Λιούτας

Διαιτητής: Κοντίνος

Βοηθοί: Νταλούκας/Κωτούλας

Παρακάτω ακολουθεί πίνακας με όλα τα σημερινά αποτελέσματα της αγωνιστικής, καθώς & η βαθμολογία στον όμιλο, όπως αυτά ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΤ…