Τον κακό της «δαίμονα»… την Δήμητρα, ξόρκισε χθες η Φήκη, για τον θεσμό του Κυπέλλου, η οποία επικράτησε με το επιβλητικό 0-4, αφού στο πρωτάθλημα τα «χρειάστηκε» από τους μικρούς, καθώς στραβοπάτησε τότε, σε ένα παιχνίδι που κανείς από την Φήκη, δεν θέλει να θυμάται.

Καθαρά τώρα στο αγωνιστικό κομμάτι, όσον αφορά στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσαμε να πούμε πως το παιχνίδι πήγαινε στα «ίσα», με την Φήκη να κρατά μια χλιαρή υπεροχή, δείχνοντας ωστόσο περισσότερο ομάδα, από την «κουρασμένη» Δήμητρα.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις να φέρει & το πρώτο γκολ για τους φιλοξενούμενους, γκολ που έδωσε περισσότερη αυτοπεποίθηση στους φιλοξενούμενους, κάτι το οποίο φάνηκε & στο δεύτερο ημίχρονο.

Ένα δεύτερο ημίχρονο το οποίο ανήκε αποκλειστικά στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έδειξαν αρκετά στοιχεία βελτίωσης σε σχέση με το πρώτο, με σαφείς προσανατολισμούς, στόχο & ουσία, πολλά τρεξίματα, ρυθμό, σωστά ντουμπλαρίσματα & κατάλληλο taiming στις τελικές τους…στοιχεία που εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, που τους απέφερε άλλα τρία τέρματα & τελικά την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Για την Δήμητρα να πούμε, ιδίως για το δεύτερο ημίχρονο, πως φάνηκε ιδιαίτερα κουρασμένη, αλλά & αποδιοργανωμένη στα επιθετικά της καθήκοντα, μιας & η κάθε της προσπάθεια προσέκρουε απέναντι στην στιβαρή & απροσπέλαστη, όπως αποδείχθηκε χθες άμυνα των «κόκκινων» της Φήκης, με Ντόσα & Μπίχτα να «ξεσκονίζουν» κάθε επισκέπτη στην «αυλή» τους.

Οι φάσεις

Στο 13′ σουτ του Λαγκαδινού, ύστερα από σέντρα του Τσάγκα, άουτ

Στο 20′ σουτ του Ντόσα από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα πάνω από την οριζόντια δοκό του Γκουλιώνη

Στο 57′ κεφαλιά του Καραστέργιου, διώχνει θεαματικά σε κόρνερ ο Γκουλιώνης

Στο 67′  πλασιέ του Γκαντιά σε κενή εστία, πάνω από την οριζόντια δοκό του Γκουλιώνη

Στο 71′ 0-2 με κεφαλιά του Καραστέργιου, ύστερα από σέντρα του Γκαντιά

Στο 74′ ο Μάγιος δεν προλαβαίνει την προβολή από σέντρα του Γκαντιά

Στο 78′ κεφαλιά του Γερεντέ, πάνω από την οριζόντια δοκό Πατσιαλή

Στο 83′ σουτ του Τσιούφη, μπλοκάρει εύκολα ο Πατσιαλής

Στο 86′ 0-3, ύστερα από άστοχη έξοδο του Γκουλιώνη, κερδίζει την κόντρα ο Καραστέργιος, την πάσα «πάρε-βάλε» εκμεταλλεύεται ο Λαγκαδινός

Στο 89′ σουτ του Νονού αποκρούει αρχικά ο Γκουλιώνης & στην επαναφορά ο Ντραγκότι κάνει το τελικό: 0 – 4

Δήμητρα: Γκαραγκάνης-Γιαγιάκος

Φήκη: Ρούσσας

Διαιτητής: Λεωνίδας

Βοηθοί: Μανασής, Παπαγεωργόπουλος

*Με τις πράσινες εμφανίσεις η Δήμητρα, τις κόκκινες η Φήκη.

IMG_2219 IMG_2220 IMG_2222 IMG_2223 IMG_2225 IMG_2226 IMG_2234 IMG_2241 IMG_2243 IMG_2244 IMG_2245 IMG_2248 IMG_2251 IMG_2254 IMG_2255 IMG_2257 IMG_2264 IMG_2268 IMG_2271 IMG_2274 IMG_2280 IMG_2284 IMG_2288 IMG_2292 IMG_2295 IMG_2296 IMG_2297 IMG_2298 IMG_2299 IMG_2307 IMG_2315 IMG_2323 IMG_2326 IMG_2331 IMG_2332 IMG_2337 IMG_2356