Fiki 2

Σε ένα κακό ποιοτικώς παιχνίδι, η ομάδα της Φήκης ηττήθηκε σήμερα εκτός με σκορ 3-1 από την Δήμητρα Ευξεινούπολης. Η εμφάνιση της Φήκης δεν ήταν η αναμενόμενη. Η Δήμητρα με 2 γκολ προηγήθηκε γρήγορα, με την Φήκη να ισορροπεί στη συνέχεια το παιχνίδι και να καταφέρνει να μειώσει, πριν την λήξη του ημιχρόνου με γκολ του Μωραΐτη.

Στο 2ο ημίχρονο στην προσπάθεια των κόκκινων να ισοφαρίσουν, χάσανε μεγάλη ευκαιρία για το 2-2 με τον Σκόνδρα σε κεφαλιά του, που απέκρουσε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων πάνω στη γραμμή.

Προς το τέλος του αγώνα και ενώ η Φήκη έπαιζε επιθετικά, δέχθηκε σε αντεπίθεση γκολ, το οποίο διαμόρφωσε & το τελικό σκορ: 3-1.