IMG_6867 Arxiki

Άλλη μια εκτός έδρας ήττα για τον Πορταϊκό, που για μια ακόμη φορά δεν μπόρεσε να κρατήσει αποτέλεσμα αν και προηγήθηκε…

Αρκετά δυναμικά & αποφασιστικά μπήκε στο παιχνίδι η ομάδα της Πύλης, ανοίγοντας μάλιστα πρώτη το σκορ στο 6′ μόλις λεπτό με τον Τσαρούχα, μετά από ευθύβολο δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Στη συνέχεια ο Πορταϊκός έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων, δημιουργούσε ευκαιρίες κι ενώ φαινόταν πως ήλεγχε πλήρως το παιχνίδι, σε ανύποπτο χρόνο & στο 38′  ισοφαρίστηκε από τον Σικουβέλη.

Στην επανάληψη οι Πορτινοί δεν ήταν το ίδιο καλοί & με εμφανή εκνευρισμό στο παιχνίδι τους, έκαναν αρκετά λάθη σε επίθεση & άμυνα, ένα εκ των οποίων εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ο Σικουβέλης στο 74′, κάνοντας το 2-1 & δίνοντας έτσι τους τρεις πολύτιμους βαθμούς της νίκης στην ομάδα του.

IMG_6870 IMG_6871 IMG_6872 IMG_6883 IMG_6884 IMG_6898 IMG_6911 IMG_6922 IMG_6940 IMG_6942 IMG_6972 IMG_6983