Arxiki

Η ομάδα της Φήκης ήταν αυτή που αναδείχθηκε νικήτρια στο σημερινό ντέρμπι της Α’ ερασιτεχνικής, η οποία & επιβλήθηκε με τελικό σκορ:3-0, της κατακερματισμένης, από απουσίες βασικών της παιχτών, Πηγής.

Ένα μέτριο σε γενικές γραμμές παιχνίδι, για τα δεδομένα & τη δυναμική των δύο ομάδων, χωρίς πολλές & ιδιαίτερες φάσεις, με αρκετά λάθη & κακές επιλογές στην τελική, μοιρασμένο στο πρώτο ημίχρονο. Καλύτερη η Πηγή στο δεύτερο, είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο ανούσια, που με το άγχος του 1-0 από το 1ο ημίχρονο, δεν κατόρθωσε να ξεδιπλώσει τις αρετές της & να υποστεί μοιραία την ήττα,.

Η Φήκη από το 1ο ημίχρονο ήταν αυτή που πήρε κεφάλι στο σκορ, με γκολ-πέναλτι του Βερβέρα στο 24′, σε ανατροπή του Ψαρρά από τον κήπερ Παπαδόπουλο. Πέναλτι το οποίο αμφισβήτησαν έντονα οι φιλοξενούμενοι στον ρεφ Δουλόπουλο.

Στο 2ο ημίχρονο κι ενώ η Πηγή πίεζε, η Φήκη ήταν αυτή που εκμεταλλεύτηκε δύο καλές ευκαιρίες, μία στο 65′ με τον Βερβέρα, διπλασιάζοντας τα τέρματά της & άλλη μία στο 85′ ξανά με τον Βερβέρα, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-0 & σημειώνοντας χατ-τρικ για τον εαυτό του.