Arxiki IMG_5674

Η Ένωση Μουριάς/Δροσερού ήταν αυτή τελικά που «τσίμπησε» το τρίποντο στο σημερινό ντέρμπι με την Πηγή εντός έδρας, σε ένα ματς για γερά νεύρα.

Το πρώτο ημίχρονο κύλισε μοιρασμένο για τις δυο ομάδες σε κατοχή & ευκαιρίες, μία για την κάθε ομάδα & προς τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο & οι δυο ομάδες μπήκαν πιο αποφασισμένες για κάτι πιο θετικό, με την Ένωση να χάνει δυο ευκαιρίες στο «καπάκι» με Κεραμίδα & Κατσαρό & την Πηγή να απαντάει με χαμένη ευκαιρία στο 69′ με τον Μπαμπούρη, ενώ τρία λεπτά αργότερα & στο 72′ με τον Κακάβα να παίρνει κεφάλι στο σκορ, προηγούμενη 0-1, σκορπώντας την ψυχρολουσία στους γηπεδούχους.

Παρά το 0-1, οι παίχτες της Ένωσης δεν τα παράτησαν, αντιθέτως ανέβασαν στροφές & στο 83′ ισοφάρισαν με τον Ζυγουλίκα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, μετά από ανατροπή του Κατσαρού από τον Ντάσιο. Φάση για την οποία οι φιλοξενούμενοι, διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον ρεφ του αγώνα Δουλόπουλο, ως μη γενόμενη.

Τέσσερα λεπτά αργότερα & στο 87′ ήρθε η πλήρης ανατροπή για την Ένωση, με τον Μποτέστο να σημειώνει το δεύτερο γκολ για την ομάδα του, στέλνοντας στο Θεό!!! συμπαίχτες & φιλάθλους.

Να σημειώσουμε ακόμη πως στο 74′ ο Σβώλος της Πηγής αντίκρισε την κόκκινη κάρτα (2η κίτρινη), αφήνοντας με 10 την ομάδα του σε ένα κρίσιμο σημείο, ενώ στο 80′ ο κ. Δουλόπουλος σημείωσε οφ σάιτ γκολ του Κεραμίδα για την Ένωση, ύστερα από υπόδειξη του βοηθού Λεωνίδα.

DSCN8057 DSCN8058 DSCN8059 DSCN8063 DSCN8066 DSCN8067 DSCN8072 DSCN8073 DSCN8077 DSCN8079 IMG_5676 IMG_5677 IMG_5686 IMG_5687