IMG_5401 aRXIKI

Ισόπαλο έληξε σήμερα Σάββατο 27/1 το ντέρμπι ανάμεσα σε Δήμητρα/Απόλλων & ΑΟΤ σήμερα το πρωί στο γήπεδο της Χρυσαυγής.

Ένα καταπληκτικό παιχνίδι από τις δυο ομάδες, με πολλές αξιόλογες φάσεις, γκολ & εναλλαγές στο σκορ, που αντάμειψε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, όλους όσοι επέλεξαν να το παρακολουθήσουν. Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο για τους μικρούς & των δυο ομάδων, με την Δήμητρα να ανοίγει πρώτη το σκορ με τον Τζιβέλη στο 10′ & τον ΑΟΤ να ισοφαρίζει στο 21′ με τον Κοντογιώργο.

Στο 2ο ημίχρονο, αν & ο ΑΟΤ πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Μπλέτσα στο 57′ ο οποίος έκανε 1-2, η Δήμητρα ήταν σαφώς ανώτερη, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες, ενώ καρδιοχτύπησε έως το 67′, λεπτό που ήρθε η ισοφάριση με τον Γριζανίτη, ύστερα από μια καταπληκτική «λόμπα», αρκετά μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή.

Στη συνέχεια & παρά την υπεροχή της η Δήμητρα, δεν μπόρεσε να πετύχει άλλο ένα τέρμα που θα της έδινε το χρυσό τρίποντο, μένοντας έτσι στο 2-2, που ήταν & το τελικό σκορ.

IMG_5313 IMG_5314 IMG_5340 IMG_5351 IMG_5353 IMG_5354 IMG_5357 IMG_5372 IMG_5399 IMG_5400