IMG_5402 Arxiki

Αν & γεύτηκε την ήττα με 2-0 εκτός έδρας από τον Άρη Αγ. Μονής, ο Πορταϊκός κόντραρε στα ίσια το παιχνίδι, κερδίζοντας τις εντυπώσεις.

Να πούμε εδώ,πως η ομάδα της Πύλης σήμερα αγωνίστηκε «λαβωμένη», μιας & αρκετοί από τους βασικούς της έλειπαν (Γ. Πανάγος, Τσάκας, Κωνσταντούλας, Ξαγαράς), ενώ ο Τσαρούχας μπήκε ως αλλαγή στο 2ο ημίχρονο με πρόβλημα κι αυτός.

Η γηπεδούχος Αγ. Μονή, μπήκε δυνατά στο παιχνίδι & στο 9′ μόλις λεπτό αιφνιδίασε τον αντίπαλό της, ανοίγοντας πρώτη το σκορ με τον Ζήκο. Στο 40′ ακυρώθηκε γκολ του Γκουτζιαμάνη για τον Άρη με τον διαιτητή Μανασή να καταλογίζει φάουλ στον τερματοφύλακα της Πύλης.

Το 2ο ημίχρονο κύλησε ισόρροπο με τις δυο ομάδες να έχουν τις ευκαιρίες τους με τον Πορταϊκό πιο άτυχο όμως, όταν στο 59′ κοντινό πλασιέ του Γιάννη Βαγενά βρήκε το κάθετο δοκάρι της αντίπαλης εστίας, ενώ ο Άρης στο 62′ κέρδισε πέναλτι με τον Ζήκο, το οποίο ο Τσολάι μετέτρεψε σε γκολ γράφοντας το 2-0, που ήταν & το τελικό σκορ του αγώνα.

IMG_5407 IMG_5410 IMG_5415 IMG_5417 IMG_5418 IMG_5420 IMG_5422 IMG_5433 IMG_5441 IMG_5445 IMG_5463 IMG_5479 IMG_5487 IMG_5489 IMG_5493 IMG_5504