IMG_9068

¨Ενα πολύ καλό ματς απόλαυσαν οι αρκετοί φίλαθλοι που επέλεξαν χθες Σάββατο 11/5 να βρεθούν στην «Μπαλκούρα» και να  παρακολουθήσουν το παιχνίδι ανάμεσα στην Δήμητρα και την Πηγή, που βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με τελικό σκορ: 1 – 1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν αρκετά δυνατά και ορεξάτοι στο ματς και με ωραία ατομική ενέργεια του Γριζανίτη μπήκαν νωρίς-νωρίς μπροστά στο σκορ, μόλις στο 7′ της αναμέτρησης, αιφνιδιάζοντας τους αντιπάλους τους.

Οι μικροί των Γκαραγκάνη-Γιαγιάκου, διαθέτοντας μπόλικο πάθος, πίεζαν συνεχώς τους αντιπάλους τους σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου και με καλή συνοχή στις γραμμές τους δημιουργούσαν θεματάκια στους φιλοξενούμενους οι οποίοι στο πρώτο ημίχρονο, εμφανίστηκαν με αρκετά κενά στον χώρο του κέντρου και χωρίς καθαρή σκέψη και ρεαλισμό στην επίθεση.

Στο 2ο ημίχρονο η Πηγή διόρθωσε τα κενά της, κάτι που βοήθησε και το φρεσκάρισμα της ομάδας με τις δυο αλλαγές που πραγματοποίησε ο Ευαγγέλου και ισορροπώντας το παιχνίδι, κατάφερε στο 65′ με τον Δωρόπουλο να φτάσει στην ισοπαλία και να φύγει τελικά από την Δήμητρα με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στο 71′ ο Τσιγαρίδας τράνταξε την κάθετη δοκό του Παπαδόπουλου, ενώ στο 84′ και σε  τετ-α-τετ  του Κατόπη με τον Παπαδόπουλο, νικητής βγήκε ο κήπερ της Πηγής, που έδιωξε σωτήρια για την ομάδα του.

Δήμητρα: Γκαραγκάνης/Γιαγιπάκος

Πηγή: Ευαγγέλου

Διαιτητής: Κ. Μανασής

Βοηθοί: Κ. Λεωνίδας/Μπαλάς

Ακολουθεί πίνακας με όλα τα αποτελέσματα της χθεσινής αγωνιστικής, όπως αυτά ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΤ