Arxiko

Όσο κι αν δείχνει ευρύ το τελικό σκορ, χρειάστηκε την επανάληψη η Δήμητρα Α’ για να πάρουν μπρος οι «μηχανές» της & να λυγίσει την σθεναρή αντίσταση, που στο πρώτο ημίχρονο προέβαλλε ο Εδεσσαϊκός, παίρνοντας την πολυπόθητη νίκη που θα την οδηγήσει στον τελικό της Τετάρτης με τον Μαγνησιακό Α’ στη 1:15μμ στις εγκαταστάσεις της «Μπαλκούρας».

Μετά το γκολ του Γιαννακόπουλου στο 45′ η Δήμητρα πήρε τα πάνω της, πετυχαίνοντας άλλα τρία τέρματα με τους Τσιρογιάννη στο 53′, στο 59′ ξανά με τον Τσιρογιάννη & στο 61′ με τον Παπαδάκο, χάνοντας ενδιάμεσα & άλλες καλές ευκαιρίες για γκολ. Στο 50′ δοκάρι με τον Παπαδάκο.