IMG_6201 Arxiki

Με πολύ κόσμο το «αδερφικό» ντέρμπι ανάμεσα στην Δήμητρα Α’ & Δήμητρα Β’, σήμερα το πρωί στο γήπεδο της Χρυσαυγής, με τους μικρούς των υποδομών της Ακαδημίας, να αποζημιώνουν με τον καλύτερο τρόπο τους θεατές που παραβρέθηκαν προσφέροντας ωραίο θέαμα & πολλά γκολ!

Γηπεδούχος τυπικά η Δήμητρα Α’, ξεκίνησε κάπως νωχελικά το πρώτο ημίχρονο μένοντας πίσω στο σκορ, αλλά & στην εξέλιξή του αρχικά, με την Δήμητρα Β’ να σκοράρει πρώτη με τον Νίτα στο 13′. Στο 18′ ο Τζιβέλης ισοφάρισε, ενώ στο 32′ ο Οικονόμου έβαλε & πάλι μπροστά την Δήμητρα Β’ κάνοντας το 1-2.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στην Δήμητρα Α’ με τον Πλακιά να ισοφαρίζει στο 60′ & τον Τζιβέλη στο 65′ & 67′ να διαμορφώνει το τελικό …4-2.