IMG_6253

Μεγάλη νίκη σήμερα το μεσημέρι για την ομάδα της Φήκης…3-0 τον Άρη Αγ. Μονής εντός έδρας σε ένα πολύ καλό παιχνίδι & για τις δύο ομάδες.

Πραγματικά το απόλαυσαν το σημερινό ματς όσοι εκ των φιλάθλων παρακολούθησαν το παιχνίδι στην Φήκη, που αψηφώντας το τσουχτερό κρύο, ανταμοίφθηκαν από το θέαμα που παρουσίασαν Φήκη & Άρης σε ένα ματς που τα είχε όλα…γκολ, τρελό ρυθμό κατά διαστήματα & αρκετές φάσεις που ξεσήκωναν «κερκίδα».!!!

Ο Άρης αν & αιφνιδιάστηκε αρκετά νωρίς, στο 8′ συγκεκριμένα με γκολ του Ρούκα, ύστερα από κακή εκτίμηση της φάσης από τον κήπερ της, καθώς η μπάλα έκανε γκελ μπροστά του, δεν παράτησε το παιχνίδι, στάθηκε αρκετά καλά στο υπόλοιπο του ημιχρόνου & με το ασφυκτικό πρέσιγκ σε όλο το μήκος του γηπέδου, δημιουργούσε συχνά άγχος στην αντίπαλη άμυνα, χωρίς ωστόσο να καταφέρει κάτι θετικό.

Η ερυθρόλευκη στρατιά της Φήκης αν & πρεσαρισμένη ασφυκτικά, κατόρθωνε να πατάει περιοχή με αντεπιθέσεις «φαρμάκι» & με τον Στεφόπουλο στο 21′, τον Ρούκα στο 38′ & τον Τσαβαλά στο 39′, να έχουν χάσει μοναδικές ευκαιρίες.

Στο β’ ημίχρονο ο Άρης χαλάρωσε το πρέσιγκ του & αυτό έδωσε την ευκαιρία στην Φήκη να ξεδιπλώσει ακόμα περισσότερο το ταλέντο της, επιβάλλοντας την απόλυτη κυριαρχία της. Στο 51′ ο Χοτζάι είχε δοκάρι, ύστερα από απευθείας χτύπημα φάουλ, στο 54′ ο Ρούκας διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, κάνοντας το 2-0, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα & στο 58′ ο Χοτζάι έγραψε το 3-0 που έμελλε να είναι & το τελικό σκορ του αγώνα.

***Επί τη ευκαιρία να ανακοινώσουμε ότι την Δευτέρα 13/2 & ώρα 8:00μμ στο καφέ «ΒΟΛΤΑ» στην Φήκη, θα προβληθεί ολόκληρος  ο αγώνας ντέρμπι: Κρύα Βρύση – Φήκη: 1 – 1, της περασμένης Τρίτης.

IMG_6249 IMG_6250 IMG_6251 IMG_6252 IMG_6254 IMG_6255 IMG_6256 IMG_6259 IMG_6291 IMG_6293 IMG_6302