Arxiki

Άλλη μια νίκη για τα «λιοντάρια» του Παλαιομοναστήρου σήμερα το απόγευμα, που νίκησαν με 2-1 τον Α.Ο. Καφαλοβρύσου, ύστερα από ολική επαναφορά! Νίκη με την οποία το Παλαιομονάστηρο φιγουράρει μόνο στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α1′ ΕΠΣΤ, του Β’ ομίλου, με 51 βαθμούς!

Χρειάστηκε 26′ λεπτά παιχνιδιού το Παλαιομονάστηρο να συνέλθει & να μπει στο παιχνίδι, αφού έως τότε & από το 20′, ήταν πίσω στο σκορ, όταν ο Γκουλιόπουλος του Κεφαλοβρύσου άνοιξε το σκορ, κάνοντας το 0-1, με τους γηπεδούχους να παθαίνουν μια μικρή ψυχρολουσία, η οποία ως φαίνεται τους ξύπνησε & στο 26′ ο Κρομμύδας με υποδειγματικό πλασιέ-λόμπα, κρέμασε τον αντίπαλο κήπερ, φέρνοντας ξανά το παιχνίδι στα ίσα.

Από εκεί & πέρα το Παλαιομονάστηρο είχε την υπεροχή των κινήσεων & πέτυχε άλλο ένα τέρμα με τον Γαγάκη στο 32′. Συνεχίζοντας στο ίδιο μοτίβο & στο δεύτερο ημίχρονο, το Παλαιομονάστηρο, κατάφερε να κρατήσει το 2-1 έως το τέλος του ματς, που ήταν & το τελικό.

Το διαιτητικό τρίο:Μανασής(ρεφ), Μπαϊρακτάρης & Αλεξόπουλος, οι βοηθοί.

IMG_8039 IMG_8040 IMG_8041 IMG_8042 IMG_8043 IMG_8046 IMG_8052 IMG_8053 IMG_8069 IMG_8076 IMG_8099 IMG_8114 IMG_8118 IMG_8122 IMG_8132 IMG_8148 IMG_8157 IMG_8158