arxiki-ok

Ένα ανέλπιστο «διπλό» πήρε σήμερα μέσα στην Μουριά η Φιλύρα, που ποιος να το’ λεγε ότι θα ανέτρεπε όλα τα προγνωστικά, αφού η «Ενωση» θεωρούνταν το απόλυτο φαβορί.

Αυτό έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αφού στο δεύτερο ημίχρονο η Φιλύρα, γύρισε το ματς & με δύο γκολ του Χρήστου Κατσιάκου στο 60’ & στο 82’, κέρδισε την ουσία & μαζί το «διπλό».

Η «Ένωση» είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, κερδίζοντας τις εντυπώσεις, άνοιξε πολύ νωρίς το σκορ, μόλις στο 8’ ο Παπαϊωάννου έκανε το 1-0, κέρδισε καθαρό πέναλτι με τον Λάλο στο 30’ το οποίο όμως απέκρουσε ο κήπερ της Φιλύρας σε εκτέλεση του Παπαϊωάννου.

Κι ενώ όλοι περίμεναν στο 2ο ημίχρονο ότι η «Ένωση» θα βάδιζε σε μια εύκολη νίκη, οι παίχτες της Φιλύρας είχαν άλλα σχέδια, κατορθώνοντας να γυρίσουν το παιχνίδι & να φύγουν με τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς από την Μουριά.