AOT ARXIKI

Μετά από ένα ισορροπημένο παιχνίδι το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες και στα τελευταία λεπτά, η ομάδα του Καστρακίου νίκησε με 2-0 στο Κηπάκι την Ερασιτεχνική ομάδα του ΑΟΤ/ΑΕΤ.

Κλειστό ματς στο πρώτο ημίχρονο με λίγες καλές φάσεις, άνοιξε ο αγώνας στην επανάληψη και οι φιλοξενούμενοι με δύο γκολ στο 84΄ και στο 90΄είχαν την ουσία και την εμπειρία και πήραν το τρίποντο. Οι νεαροί γηπεδούχοι ήταν ανταγωνιστικοί απέναντι σε έναν δύσκολο αντίπαλο ο οποίος θα παίξει και στον τελικό του ερασιτεχνικού κυπέλλου.

ΤΑ ΓΚΟΛ

84΄0-1. Ο Κεχαγιάς εκτέλεσε κόρνερ από την δεξιά πλευρά και ο Ρόμπος με τακουνάκι έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Μήτσιου.

90΄0-2. Αδράνεια στην άμυνα, κακός υπολογισμός από την Μήτσιο που δεν έδιωξε με τα πόδια , πρόλαβε ο έμπειρος Αλμάνης και έκλεψε την μπάλα και σκόραρε σε κενή εστία.

ΟΙ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

Στο 7΄απείλησε το Καστράκι με τον Β. Αλμπάνη που πλάσαρε από κοντά έξω.
Στο 12΄ο Ζάρρας για τους γηπεδούχους σε θέση βολής σούταρε με τοπ αριστερό, πρόλαβε και έδιωξε στην γραμμή ο Ρόμπος.
Στο΄20΄ο Γκάτης για τους γηπεδούχους το σουτ έβγαλε την μπάλα κόρνερ ο Αλμπάνης.
Στο 31΄ κεφαλιά ο Β. Αλμπάνης η μπάλα λίγο πάνω από την εστία.
Στο 57΄φάουλ ο Κεχαγιάς η μπάλα πάνω από την εστία.
Στο 62΄κόρνερ ο Τσαρούχας για τους γηπεδούχους η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και πέρασε έξω.
Στο 65΄ο Νίκας σε πλεονεκτική θέση σούταρε η μπάλα δίπλα από την εστία του Καστρακίου.
Στο 72΄φάουλ ο Μπαούτης λίγο έξω η μπάλα.
Στο 75΄φάουλ ο Κεχαγιάς κεφαλιά ο Μαυρίκος παραλίγο να σκοράρει.

ΑΕΤ/ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΑΟΤ(Γκένας): Μήτσιος, Πούλιος, Σκαρλέας, Τεντολούρης,Μπένγκο,Δρόσος,Γκάτης, Τζιάννης (75΄Ζωγράφος),Τσαρούχας, Κογιάννης (46΄Νίκας), Ζάρρας ( 60΄Τζάρντο).

Καστράκι (Αλμπάνης): Αλμπάνης Αγ., Χασιώτης, Σιούτας, Ρόμπος, Γιάννης, Γιαννούλας (60΄Μαυρίκος), Κεχαγιάς, Μπαούτης, Παπανικολάου,Αλμπάνης Β.,Γραβάνης.

Διαιτητές: Δουλόπουλος, Αλεξόπουλος,Ράτζας.