Υπέκυψε τελικά στο φαβορί ο «Κεραυνός» Ροπωτού, ο οποίος ηττήθηκε σήμερα στην έδρα του στο Παλ/ηρο, από την Θεόπετρα, με τελικό σκορ: 1 – 4, εβρισκόμενος μακράν του καλού του εαυτού, που έδειξε στο ματς με το Παλ/ηρο στο ίδιο γήπεδο την προηγούμενη Κυριακή.

Από την αρχή του παιχνιδιού, τίποτα δεν προμήνυε ότι σήμερα ο «Κευραυνός» θα είχε μια πολύ κακή μέρα, καθώς ξεκίνησε πολύ δυναμικά το παιχνίδι & από το δεύτερο κιόλας λεπτό έδειξε τα δόντια του, όταν ο Παπαρσένης με σουτ από τα πλάγια, λίγο έλειψε να ανοίξει το σκορ.

Το ίδιο συνέβη & στο 5′ όταν ο Τέγος μέσα από την μικρή περιοχή & με τακουνάκι έξυσε την αριστερή κάθετη δοκό του Λιάκου.

Έως το 15′ ο «Κεραυνός» ήλεγχε το παιχνίδι. Η εμπειρία όμως & το κοντρόλ παιχνίδι των φιλοξενουμένων άλλαξαν τα δεδομένα & στο 18′ ο Κολοκτσής με κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Καραλή, έκανε το 0-1 για την ομάδα του. Συνεχίζοντας στον ίδιο καλό ρυθμό η Θεόπετρα, πέτυχε άλλα τρία τέρματα…στο 29′ με απευθείας κόρνερ του Φορτούνη, στο 32′ με κεφαλιά του Καραλή, ύστερα από σέντρα του Λιακατσούρα & στο 39′ ξανά με τον Καραλή, για να πάει στα αποδυτήρια με το επιβλητικό… 0-4.

Ωστόσο οι μικροί του Ροπωτού, δεν πτοήθηκαν, συνέχισαν την προσπάθειά τους, πήραν μέτρα στο γήπεδο, καθώς οι φιλοξενούμενοι, έχοντας το υπέρ τους 0-4 από το πρώτο ημίχρονο, αναλώθηκαν πιο πολύ σε σωστή διαχείριση, δημιούργησαν κάποιες καλές ευκαιρίες, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 88′ με γκολ-πέναλτι με τον Γκούμπλια.

Ροπωτό: Χατζής

Θεόπετρα: Παπαδόπουλος

Διαιτητής: Μανασής

Βοηθοί: Αλεξόπουλος/Παπαγεωργόπουλος

Παρακάτω πίνακας με όλα τα σημερινά αποτελέσματα της σημερινής αγωνιστικής στην Β’ ερασιτεχνική & στον β’ όμιλο αυτής, όπως αυτά ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΤ…