Arxiki

Άλλο ένα κακό αποτέλεσμα το σημερινό, για την ομάδα του Πορταϊκού, καθώς νικήθηκε στην έδρα του από την «συνδημότισσά» του Πηγή, με τελικό σκορ: 0 – 4.

Ένα καλό παιχνίδι, σε γενικές γραμμές, διεξήχθη σήμερα στην Πύλη, με τις δυο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο να μοιράζονται κατά διαστήματα υπεροχή & ευκαιρίες, όχι όμως & γκολ, καθώς η Πηγή ήταν αυτή που εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες & μπήκε μπροστά στο σκορ με δύο τέρματα του Μαντζιόρου, το πρώτο στο 16′ με κεφαλιά από κοντά, ύστερα από απόκρουση του Γκαραγκάνη & το δεύτερο στο 38′ μετά από ωραίο μπάσιμο στη μικρή περιοχή & σουτ από πλαγιά θέση.

Στο 2ο ημίχρονο η υπεροχή της Πηγής ήταν εμφανής & με δημιουργικό παιχνίδι & μεθοδικότητα, πέτυχε άλλα δύο τέρματα, στο 59′ με αριστοτεχνικό χτύπημα φάουλ του Μπέτσα από τα πλάγια & στο 86′ με κοντινό σουτ του Νικολαρέα.

Οι φάσεις

Στο 6′, ωραία κεφαλιά του Τζιουβάρα, η μπάλα βρίσκει την οριζόντια δοκό του Παπαδόπουλου, για να καταλήξει άουτ

Στο 8′, φάουλ του Δάσιου αποκρούει ο Γκαραγκάνης & προ του Ντόσσα, ο Τζιουβάρας διώχνει σε κόρνερ

Στο 16′, 0-1 με τον Μαντζιόρο

Στο 19, άλλη μια ωραία κεφαλιά του Τζιουβάρα, διώχνει σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος

Στο 28′, γκολ του Ντόσσα με κεφαλιά, υποδείχτηκε ως οφ σάιτ από τον ρεφ Λεωνίδα

Στο 36′, σουτ του Τεντολούρη από καλή θέση, φεύγει πάνω από την οριζόντια δοκό του Γκαραγκάνη

Στο 38′, 0-2 για την Πηγή με τον Μαντζιόρο

Στο 39′, σουτ του Σάκη Ξαγαρά, μόλις άουτ από την δεξιά κάθετη δοκό του Γκαραγκάνη

Στο 43′, καλή κεφαλιά του Σάκη Ξαγαρά, πάνω από την οριζόντια δοκό

Στο 59′, 0-3 για την Πηγή, με απευθείας χτύπημα φάουλ του Μπέτσα

Στο 67′, ο Κουβέλας δεν κατάφερε να σκοράρει από πλεονεκτική θέση για τον Πορταϊκό