IMG_8209 Arxiki

(Τα ημίχρονα παίζονται 35λεπτα)

Άδοξο τέλος είχε η όμορφη πορεία του 2ου ΕΠΑΛ Τρικάλων, στο φετινό σχολικό πρωτάθλημα, αφού σήμερα το πρωί στο γήπεδο της Αγ. Μονής & στον τελικό του Πανθεσσαλικού, ηττήθηκαν στα πέναλτις με 4-2, ενώ η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού, βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες με σκορ 1-1.

Με το «Καλημέρα», στο παιχνίδι & στο πρώτο λεπτό η ομάδα του 2ου ΕΠΑΛ Τρικάλων προηγήθηκε, με γκολ του Τσαρουχά, ύστερα από καρφωτή κεφαλιά του τελευταίου, που σκάζοντας μπροστά στον αντίπαλο κήπερ, κατέληξε στα δίχτυα. Η ισοφάριση για τους Λαρισαίους ήρθε στο 8′ των καθυστερήσεων(78′) με γκολ του Τσιούτσια. Στο 53′ ο Τσιμπούκας των Τρικάλων είχε δοκάρι ύστερα από σουτ, έξω από την μεγάλη περιοχή.

Το παιχνίδι τελικά οδηγήθηκε στην διαδικασία των πέναλτις, όπου η λαρισινή ομάδα, πήρε την πρόκριση με 2-4.Να σημειώσουμε για τον κήπερ Αγγέλη των Τρικάλων, ότι κατόρθωσε να αποκρούσει ένα χτύπημα πέναλτι, όπως & ο αντίπαλός του τερματοφύλακας.

Κλείνοντας να πούμε πως οι Τρικαλινοί έχουν πολλά παράπονα για την διαιτησία του Κυρίτση, όσον αφορά τις καθυστερήσεις, θεωρώντας υπερβολή τα 8′ λεπτά επιπλέον.

Βοηθοί διαιτητές:Γιάννης Κοντοκώστας – Σωτ. Μπαϊρακτάρης

Κόουτς:Θωμάς Κυριαζής (2οΕΠΑΛ Τρικάλων) & Βασ. Κωνσταντούλας(1ο ΓΕΛ Λάρισας).

Οι συνθέσεις…

2ο ΕΠΑΛ Τρικάλων: Αγγέλης, Ψύρρας, Πούλιος, Τσιμπούκας, Ρέμπελος, Μπακατσής, Φώλιας, Ιατρού, Τσαρούχας, Ζωγράφος, Μερτσιώτης, Παναγιωτάκης, Κράβαρης, Κολέτσος, Λάλα, Μπαντέκας, Ποδάρας.

1ο ΓΕΛ Λάρισας: Παπαρσένος, Τσούτσιας, Κακαράντζας, Νταμπαλέτσιος, Καμπέρης, Τσούντσουλας, Παπαδόπουλος, Θανασάς, Σκόμπας, Λεσάϊ, Νάστος, Μπαρλαγιάννης, Χοτάϊ, Νάστος, Μπαλαής, Ρουμελιώτης, Μορφάκης.