IMG_2490

Ένα από τα πιο κρίσιμα & ενδιαφέροντα παιχνίδια, όχι μόνο της τελευταίας αγωνιστικής για την Α’1 στον Β’ όμιλο, αλλά & όλης της σεζόν το σημερινό, ανάμεσα σε Πηγή & Μουριά, καθώς επικρατούσαν τέσσερα σενάρια με ανάλογο ρόλο, ανεβάζοντας την αγωνία στο κατακόρυφο…

Πρωταθλήτρια η Πηγή με νίκη ή ισοπαλία(όπως & έγινε). Πρωταθλήτρια η Μουριά με νίκη. 2η θέση για Μουριά & άνοδο με «Χ»(όπως & έγινε) & ήττα της Μουριάς & άνοδος για την Λυγαριά.

Αξίζει να πούμε πως το ματς διεξήχθη σε έναν καταπληκτικό αγωνιστικό χώρο, που δεν έχει να ζηλέψει σε τίποτα από τους αντίστοιχους της Super league & από πολλούς μάλιστα να είναι μακράν καλύτερος, με την Δ/ση της Πηγής να έχει κάνει καταπληκτική δουλειά & σε αυτό το κομμάτι.

Αγωνιστικά τώρα η Πηγή στο πρώτο ημίχρονο μπήκε αρκετά δυναμικά στο παιχνίδι, μεχρι & την επίτευξη του πρώτου γκολ στο 22′ με τον Μαντζιώρο. Από κει & μετά έπεσε ο ρυθμός της με την Ένωση να παίρνει τη σκυτάλη, να ισορροπεί το παιχνίδι & να ισοφαρίζει στο 31′ με τον Ζυγολίκα.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε με την Πηγή να έχει μεν μια χλιαρή υπεροχή, την Μουριά όμως να δείχνει πιο ομάδα μέσα στο τερέν, δείχνοντας ότι σε καμιά περίπτωση σήμερα δεν θα έχανε το εισιτήριο της ανόδου.

Στο ημίχρονο η Δ/ση της Πηγής έκανε & μια λαχειοφόρο, χαρίζοντας σε τρεις τυχερούς, ένα ποδήλατο, ένα τάμπλετ & μια εσπρεσσέρα.

Οι φάσεις

Στο 3′, ο Τέντος έκανε την πρώτη ευκαιρία για την Μουριά

Στο 4′, ο Κακκάβας πλασιέ, έδιωξε ο Πατσιάς σε κόρνερ

Στο 22′ ο Μαντζιώρος άνοιξε το σκορ για την Πηγή με ωραίο «σφήνα» πλασιέ, ύστερα από σέντρα του Δάσσιου

Στο 31′, ο Ζυγολίκας ισοφάρισε σε 1-1 για την Μουριά, μετά από σέντρα του Τέντου

Στο 38′, ο Μαγαλιός καλό σουτ-φάουλ…

Στο 41′ ο Παπαϊωάννου, σουτ καλό με την μπάλα να φεύγει άουτ από την δεξιά κάθετη δοκό του Παπανικολάου

Στο 45′, σουτ του Παπαϊωάννου, λίγο άουτ πάνω από την οριζόντιο δοκό του Παπανικολάου

Στο 46′ ο Μαντζιώρος σουτ, λίγο άουτ

Στο 61′, ξανά ο Μαντζιώρος έιχε ένα καλό σουτ

Στο 75′, δυνατό σουτ του Γιαννακόπουλου, αρκετά έξω από την μεγάλη περιοχή, εξουδετέρωσε ο Πατσιάς

Στο 83, κόκκινη κάρτα στον Παπαϊωάννου(2η κίτρινη) για σκληρό παιχνίδι

Στο 84, καλό σουτ από Κακκάβα, λίγο πάνω από την οριζόντιο δοκό του Πατσιά.

Προπονητές:

Πηγή: Γ. Κέφος,  Μουριά: Λάκης κατσαρός

Διαιτητής: Κουτσάγιας,  Βοηθοί: Τζάνης,  Παπαγεωργόπουλος

Μετά το τέλος του αγώνα, ένα θέαμα που λίγες φορές συμβαίνει…Οι δύο ομάδες να πανηγυρίζουν για τον ίδιο λόγο: Την ΑΝΟΔΟ κατηγορίας!, με την Πηγή να έχει όμως έναν λόγο παραπάνω, καθώς ταυτόχρονα στέφθηκε & πρωταθλήτρια.

Μετά & τα πανηγύρια, η Διοίκηση της Πηγής, παρέθεσε προς τιμήν των ποδοσφαιριστών & του προπονητή «γεύμα» στην ταβέρνα «Πίνακας», με τους πανηγυρισμούς & τα συνθήματα να μην έχουν τέλος & εκτός τερέν!

IMG_2487 IMG_2490 IMG_2492 IMG_2494 IMG_2496 IMG_2497 IMG_2498 IMG_2505 IMG_2519 IMG_2521 IMG_2524 IMG_2539 IMG_2579 IMG_2584 IMG_2588 IMG_2591 IMG_2594 IMG_2596 IMG_2598 IMG_2599 IMG_2600 IMG_2601 IMG_2602 IMG_2603 IMG_2604 IMG_2605 IMG_2606 IMG_2607 IMG_2608 IMG_2609 IMG_2610 IMG_2615 IMG_2617 IMG_2618 IMG_2619 IMG_2620 IMG_2626 IMG_2627 IMG_2628 IMG_2629 IMG_2632 IMG_2633 IMG_2634 IMG_2635 IMG_2638 IMG_2639 IMG_2640 IMG_2641 IMG_2642 IMG_2646