aRXIKI

Καρδιοχτύπησε η Πηγή σήμερα στο εντός έδρας ματς με τα Σαράγια, καθώς οι κίτρινοι προηγούνταν  με 3-0 έως το 77′, για να πάρουν τελικά τη νίκη με 3-2, καρδιοχτυπιώντας μέχρι το τελικό σφύριγμα του ρεφ Κουτσάγια.

Ένα πολύ καλό ματς διεξήχθη σήμερα το μεσημέρι στην Πηγή, αν & ο βαρύς αγωνιστικός χώρος δεν προϊδέαζε για κάτι τέτοιο, με τους παίχτες & των δύο ομάδων να δίνουν τον καλύτερο εαυτό τους, προσφέροντας ωραίο θέαμα & αρκετά γκολ.

Στο πρώτο ημίχρονο η ανωτερότητα της Πηγής ήταν εμφανής, με τους γηπεδούχους να ελέγχουν το ματς & με διαρκές πρέσιγκ από ψηλά ακόμα, δημιούργησαν ασφυκτικό κλοιό στους αντιπάλους τους, κάτι που δεν τους επέτρεψε να δώσουν ανάπτυξη στο παιχνίδι τους, με αποτέλεσμα οι της Πηγής να ανοίξουν πρώτοι το σκορ στο 23′ με υποδειγματικό πλασιέ του Σάκη Ξαγαρά, ενώ στο 27′ ο Τζουλιάνο διπλασίασε τα τέρματα για την Πηγή.

Στο 2ο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο συντονισμένοι, ωστόσο η Πηγή ήταν αυτή που πέτυχε & τρίτο γκολ στο 61′ με τον Σάκη Ξαγαρά, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ προηγουμένως ο Λάππας έχασε μοναδική ευκαιρία σε τετ-α-τετ με τον Ντάσκα.

Κι ενώ όλοι θεώρησαν ότι η Πηγή είχε καθαρίσει το ματς, οι παίχτες των Σαραγίων ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους, με αποτέλεσμα την επίτευξη δύο τερμάτων, στο 77′, από αυτογκόλ του Μαγουλιώτη & στο 88′ με ωραία ενέργεια του Σίμου, κάνοντας το 3-2 & γεμίζοντας με άγχος τους αντιπάλους τους.

Στο 73′, ο ρεφ Κουτσάγιας έδειξε τον δρόμο για τα αποδυτήρια στον Σάκη Ξαγαρά με 2η κίτρινη, ενώ στις αρχές των καθυστερήσεων ο κ. Κουτσάγιας έβγαλε για 2η φορά την κόκκινη από την τσεπάκι του, την οποία χρέωσε στον κήπερ Ντάσκα. Ενέργεια η οποία ξεσήκωσε θύελλα αντιδράσεων από πλευράς των φιλοξενουμένων.