Ως «Μεγαλειώδη» μπορεί να χαρακτηριστεί η σημερινή νίκη της Δήμητρας/Απόλλων, απέναντι στο φαβορί της αναμέτρησης Φήκη & μάλιστα με 2-0, στον αγώνα της 5ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της μεγάλης τοπικής κατηγορίας της ΕΠΣΤ.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο επικράτησαν κατά κράτος των αντιπάλων τους, που παίζοντας έξυπνα, έχοντας καλή κυκλοφορία της μπάλας στον χώρο του κέντρου & με γρήγορες κάθετες στα νώτα της Φήκης, δημιούργησαν αρκετά προβλήματα στους αντιπάλους τους & συνάμα μια σειρά από πολύ καλές ευκαιρίες.

Στο 4′ κιόλας λεπτό ο Τσιγαρίδας με σουτ, μετά από σέντρα του Γεωργίου, έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ, ενώ στο 12΄ο Γεωργίου είχε & αυτός μια καλή ευκαιρία.

Στο 16′ κοντινό πλασιέ του Κακκάβα, μπλόκαρε ο Τεντολούρης.

Στο 17′ ο Τσιούφης ανάγκασε ξανά τον Τεντολούρη της Φήκης να διώξει σε κόρνερ.

Στο 21′ ήταν η σειρά της Φήκης με τον Γκαντιά σε πλασιέ του να διώχνει σε κόρνερ ο Γκουλιώνης.

Στο 44′ σε συρτή σέντρα του Γκαντιά, ο Λαγκαδινός δεν πρόλαβε στην προβολή, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

Στο β’ ημίχρονο η υπεροχή της Δήμητρας συνεχίστηκε έως & στο 15′ αυτού & στο 47′ σέντρα του Τσιαντούλα στην μικρή περιοχή, η μπάλα βρίσκει σε παίχτη της Φήκης & γίνεται το 1-0.

Φαίνεται πως το γκολ & το προβάδισμα της Δήμητρας, αφύπνισε την Φήκη, που από το 60′ & μετά πήρε μπρος, άσκησε πίεση στους γηπεδούχους, χωρίς όμως οι ευκαιρίες των: Ντραγκότι στο 80′, του Λαγκαδινού στο 89′ & του Γκαντιά στο 90′ να αποφέρουν κάποιο τέρμα για την ισοφάριση.

Αντ’ αυτού & σε ανύποπτη φάση ο μικρός(κι από αλλαγή), αλλά ταλαντούχος Κώστας Καραγκούνης, ύστερα από σέντρα του Νικλητσιώτη με κρεμαστή κεφαλιά, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, χαρίζοντας μία μεγαλειώδη & ανέλπιστη θα λέγαμε, νίκη στην Δήμητρα, που ατενίζει πλέον τη συνέχεια της πορείας της στο πρωτάθλημα με περισσότερη αισιοδοξία.

Στο 58′, ο Τσιγαρίδας αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα του ρεφ Κουτσάγια, για εξύβριση σε αντίπαλό του.

Δήμητρα/Απόλλων: Γιαγιάκος, Γκαραγκάνης

Φήκη: Τέγος

Διαιτητής: Κουτσάγιας

Βοηθοί: Λεωνίδας, Κωτούλας