Arxiki IMG_9005

Ένα εύκολο απόγευμα είχε σήμερα μέσα στην έδρα της η «Ένωση» Μουριάς-Δροσερού απέναντι στην Χρυσομηλιά, την οποία κέρδισε με το ευρύ 4-1.

Αν κι ο δυνατός αέρας που επικράτησε σήμερα στην περιοχή δυσχέραινε τις κινήσεις παιχτών & μπάλας, παρ’όλ’ αυτά, οι φίλαθλοι που παραβρέθηκαν σήμερα στο γήπεδο της Μουριάς, αποζημιώθηκαν με το «παραπάνω», από ένα παιχνίδι που τα είχε όλα…Γρήγορο ρυθμό, πολλές φάσεις, κλασικές ευκαιρίες & το σπουδαιότερο, πολλά γκολ.

Από νωρίς η ‘Ένωση» επέβαλλε τον ρυθμό της, τον οποίο κράτησε σε όλη την διάρκεια του αγώνα, σκοράροντας μάλιστα αρκετά νωρίς, στο 11′ λεπτό με τον Ζυγολίκα, δείχνοντας ποιος; είναι το αφεντικό στο σημερινό ματς.

Οι φάσεις

Στο 2′, απόκρουση του Πατσιά(Ένωση) σε σουτ του Λίτσιου

Στο 11′, γκολ για την Μουριά με τον Ζυγολίκα

Στο 14′, δοκάρι για την Χρυσομηλιά με τον Λίτσιο

Στο 25′, απόκρουση του Δημητρίου(Χρυσομηλιά) σε σουτ του Παπαϊωάννου

Στο ίδιο λεπτό, στο γύρισμα της μπάλας, μετά το δοκάρι του Παπαϊωάννου, με κοντινό πλασιέ ο Ζυγολίκας…2-0

Στο 21′, μειώνει σε 2-1 η Χρυσομηλιά με γκολ του Τάτσιου

Στο 43′, ο Μαγαλιός κάνει το 3-1 για την Ένωση, με μακρινό χλιαρό σουτ, κάνοντας γκελ η μπάλα μπροστά στον Δημητρίου