Ύστερα από ένα σερί αρνητικών αποτελεσμάτων, επιστρέφει στις νίκες η ομάδα της Λυγαριάς, καθώς σήμερα & στην έδρα της επιβλήθηκε με τελικό σκορ:3-1, την ομάδα των Σαραγίων.

Ένα παρά πολύ ωραίο ματς, με ποιοτικό ποδόσφαιρο, χορταστικό σε όλο του εύρος & πολλά γκολ, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν όσοι εκ των φιλάθλων των δύο ομάδων βρέθηκαν σήμερα στο γήπεδο της Λυγαριάς.

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν μοιρασμένο, με την Λυγαριά όμως να είναι πιο συγκεντρωμένη και με πολλά τρεξίματα, ασφυκτικό πρέσιγκ από πολύ ψηλά, καλή κυκλοφορία & αποτελεσματικότητα, να καταφέρνει να κλείνει τελικά το ημίχρονο με το επιβλητικό 3-0.

Στο 14′ ο Χρ. Λιάκος εκμεταλλεύτηκε μπέρδεμα στην αντίπαλη άμυνα, κάνοντας το 1-0. Στο 25′ ο Κοθράς με ψιλοκρεμαστή κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Ντραγκότι, έγραψε το 2-0, ενώ στο 44′ ο Ντραγκότι από κακή εκτίμηση του Αγγέλη στην έξοδό του, σημείωσε το 3ο γκολ για την ομάδα του.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι & στο 46′ μείωσαν σε 3-1 με κοντινή κεφαλιά του Νικολούσιου & από εκεί και πέρα επικράτησαν κατά κράτος των γηπεδούχων, οι οποίοι γύρισαν σε διπλή ζώνη, εξαπολύοντας κατά διαστήματα γρήγορες αντεπιθέσεις, με το Ν. Κοθρά στο 91′ να τραντάζει με δυνατό σουτ την οριζόντια δοκό του Αγγέλη.

Οι φιλοξενούμενοι, παρά την φανερή επικράτησή τους, σ’ αυτό το 2ο ημίχρονο και παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησαν, δεν κατάφεραν κάτι καλύτερο γι’ αυτούς.

Λυγαριά: Κακούσιος

Σαράγια: Κορομπλής

Διαιτητής:Νότος

Βοηθοί: Μουστάκας/Ανδριόπουλος

Ακολουθεί πίνακας με όλα τα αποτελέσματα της σημερινής 9ης αγωνιστικής & την βαθμολογία στην Α’ Ερασιτεχνική κατηγορία, όπως αυτά ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΤ…