arxiki-copy

Την ήττα με 3-0 γνώρισε σήμερα ο Πορταϊκός στην έδρα του από τα Μετέωρα. Σαφώς ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι, κατόρθωσαν μέσα στο πρώτο εικοσάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου να προηγηθούν με 2-0(Κουβέλης στο 14’ & Ρούσιας στο 18’), αιφνιδιάζοντας τον αντίπαλό τους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πορταϊκός εμφανίστηκε πιο συγκροτημένος & δημιουργικός, να φτιάχνει ευκαιρίες, έχοντας μάλιστα & δοκάρι, παρ’ όλα αυτά αυτά όμως υπέκυψε με το τελικό 0-3(Λίτσιος το τρίτο γκολ των Μετεώρων).

Η άλλη ομάδα τώρα από τον Δήμο Πύλης η Φήκη, αναδείχθηκε νικήτρια με τελικό σκορ 3 – 0, στην έδρα της κι αυτή, με την «Μπάρτσα» Γριζάνου, με 2 γκολ του Ρούκα & ένα του Χοτζάϊ.

img_0788-copy img_0787-copy

Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής για την Α’ ερασιτεχνική κατηγορία & η βαθμολογία, όπως αυτά ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΤ.