Arxiki

Χωρίς τον βασικό του τερματοφύλακα Παπαλή(κλινήρης από ίωση), αναγκάστηκε να παίξει σήμερα ο Πορταϊκός κόντρα στο Καστράκι, τον οποίο αντικατέστησε κάτω από τα γκολ ποστ ο Αχιλλλέας Πανάγος & όπως ήταν φυσικό & αναμενόμενο ο νεαρός φορ της ομάδας, δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί, μιας & έχει συνηθίσει την εστία να την βλέπει κατά μέτωπο & όχι με την πλάτη.

Έως & το 20′ το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο για τις δυο ομάδες, που από εκεί & έπειτα οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να αποκτούν μια χλιαρή υπεροχή & να ανοίγουν πρώτοι το σκορ στο 25′ με τον Γραβάνη, ύστερα από ασταθή απόκρουση του Πανάγου.

Το ημίχρονο έκλεισε με 3-0 υπέρ του Καστρακίου, με το δεύτερο να εκτυλίσσεται στα ίδια πλαίσια με το πρώτο & τον Πορταϊκό να βρίσκει το σθένος να μειώσει σε 1-3, νωρίς στην επανάληψη με τον Παπαευαγγέλου στο 49′.

Με λίγη καλύτερη τύχη η ομάδα της Πύλης θα μπορούσε να μειώσει & άλλο το σκορ, αντ’ αυτού δέχτηκε ένα ακόμη τέρμα στο 51′, ενώ εάν είχε στην σύνθεσή της τον βασικό της τερματοφύλακα, τα πράγματα ενδεχομένως να ήταν διαφορετικά, μιας & αγωνιστικά σε γενικές γραμμές τα πήγε αρκετά καλά.

Εξαίρετος σήμερα ο νεαρός Ταμπάκος, ο οποίος από παιχνίδι σε παιχνίδι, βελτιώνεται συνεχώς!

Οι φάσεις

Στο 2′ κεφαλιά του Ταμπάκου πάνω από την οριζόντια δοκό του Μπόμπολα

Στο 18′ σουτ του Θέμελη, άουτ από την αριστερή κάθετη δοκό του Μπόμπολα

Στο 25′ 0-1 για τα Καστράκι με προβολή του Γραβάνη

Στο 35′ σουτ του Ταμπάκου, αόυτ από την δεξιά κάθετη δοκό του Μπόμπολα

Στο 38′, 0-2 για το Καστράκι με μακρινό χλιαρό σουτ του Κωστή

Στο 41′ ο Γραβάνης με προβολή, ύστερα από σέντρα του Μπαούτη, τριπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του(0-3)

Στο 49′ 1-3 μειώνει για τον Πορταϊκό ο Παπαευαγγέλου, με ωραίο σουτ από πλάγια θέση

Στο 51′ 1-4 για το Καστράκι, από κεφαλιά του Μπαούτη, ύστερα από κόρνερ του Κεχαγιά

Στο 60′ σουτ του Γ. Πανάγου, εύκολα ο Μπόμπολας

Στο 75′ μακρινό σουτ του Παπαευαγγέλου, βρίσκει την δεξιά κάθετη δοκό του Μπόμπολα