DSCN8619

Καρδιοχτύπησαν τους φιλάθλους τους σήμερα οι παίχτες του ΠΟΠ, στο εντός έδρας ματς με την Ασπροκκλησιά(στην οποία αγωνίζονται παίχτες της Κ16 του ΑΟΤ), μιας & το τέλος του πρώτου ημιχρόνου τους βρήκε να είναι πίσω στο σκορ με 0-1.

Αγνώριστο σήμερα το Παλαιομονάστηρο, όπου στο πρώτο ημίχρονο φάνηκε να είναι έξω από τα νερά του, αλλά & το στυλ του παιχνιδιού, που μας είχε συνηθίσει έως σήμερα & τους μικρούς της Ασπροκκλησιάς να έχουν τον απόλυτο έλεγχο, που με αντεπιθέσεις «φωτιά» δημιουργούσαν προβλήματα στην αντίπαλη άμυνα & μάλιστα να έχουν καταφέρει να προηγηθούν στο στο πρώτο εικοσάλεπτο, όταν στο 18′ ο Σκαρλέας με ωραίο πλασιέ έγραψε το 0-1. Για την φάση του γκολ να πούμε ότι υπήρξε διχογνωμία μεταξύ του βοηθού Κυρατζούλη, που «έδειξε» οφσάιτ & του διαιτητή Ζήση, ο οποίος πήρε τη φάση πάνω του, κατοχυρώνοντας το γκολ.

Το χωρίς καθαρό μυαλό παιχνίδι του Παλαιομοναστήρου, οφείλεται & στον εκνευρισμό των παιχτών του, από την λεκτική ένταση που δημιουργήθηκε στην εξέδρα & μεταφέρθηκε & εντός αγωνιστικού χώρου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα άλλαξε με το Παλαιομονάστηρο να μπαίνει αποφασιστικά & αρκετά νωρίς, στο 54′, να ισοφαρίζει με τον Λαμπρογεώργο, ύστερα από φάση διαρκείας στα καρέ του Αγγέλη, ενώ στο 60′ να παίρνει κεφάλι στο σκορ, μετά από εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κωσταρέλου. Ένα πέναλτι που αμφισβητήθηκε  από την Ασπροκκλησιά.

Τελικό σκορ σήμερα στο Γήπεδο του Παλαιομοναστήρου: Παλαιομονάστηρο – Ασπροκκλησιά: 2 – 1

DSCN8609 DSCN8611 DSCN8612 DSCN8613 DSCN8614 DSCN8617 DSCN8618 DSCN8620 DSCN8621 DSCN8623 DSCN8624 DSCN8625 DSCN8626 DSCN8627 DSCN8628 DSCN8629 DSCN8631 DSCN8632 DSCN8633