ΠΟΡΤΑΪΚΟΣ Κ15(2016) copy

Ήττα για την Κ15 του Πορταϊκού σήμερα με τον ΑΟΤ εντός έδρας. Ο Πορταϊκός νωθρός στο 1ο ημίχρονο, δέχτηκε γκολ πολύ νωρίς(Οικονόμου ΑΟΤ 10′), κάτι που επηρέασε την απόδοση των παιδιών. Στο 35′ ο Πατσιατζής έχασε κλασική ευκαιρία σε τετ – τατ με τον τερματοφύλακα του ΑΟΤ.

Στο 2ο ημίχρονο οι μικροί του Πορταϊκού ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους, μετά το 2ο γκολ που δέχτηκαν (στο 11′ ο ΑΟΤ διπλασίασε τα τέρματά του με τον Τσιρογιάννη) & στο 20′ ο Ταμπάκος μείωσε σε 1-2, αναπτερώνοντας τις ελπίδες για ισοφάριση. Αντ’ αυτού όμως στο 39′ δέχτηκαν και 3ο γκολ από τον Ζαϊρι, που ήταν & το τελικό σκορ.