img_3503-arxiki

Αν & «λαβωμένη» η Λυγαριά, μιας κι από την ενδεκάδα της απουσίαζαν λόγω τραυματισμού, δύο εκ των βασικών της παιχτών(Βαγενάς, Κωσταρέλος), χάνοντας & κατά την διάρκεια του ματς άλλους δύο βασικούς της, επίσης από τραυματισμό, τον Σουλεϊμάνη στο 40′ & τον Στάμο στο 55’….κατάφερε & «φιλοδώρησε» με έξι τέρματα εκτός έδρας τον «Κεραυνό» Ροπωτού.

Αν & ο «Κεραυνός» με κόντρα αέρα ήταν αυτός που πρώτος του δόθηκε η ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, άντεξε 21΄ λεπτά, όταν & ο Στάμος με κοντινή κεφαλιά, πέτυχε ένα όμορφο γκολ για τη Λυγαριά, βάζοντάς την μπροστά στο σκορ.

Από κει & έπειτα οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν ολοκληρωτικά το παιχνίδι τους & έχοντας ως σύμμαχο & τον άνεμο, κατάφεραν να πετύχουν άλλα δύο τέρματα στο 25′ με τον Τζιμούρτο & στο 30′ με τον Μανίκα. Στο 32′ ο «Κεραυνός» μείωσε σε 1-3 με τον Βελώνη & το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με την Λυγαριά να βλέπει ξανά δίχτυα στο 38′ & στο 43′ με τον Στάμο, πετυχαίνοντας έτσι χατ τρικ.

Στην επανάληψη η Λυγαριά πέτυχε άλλο ένα τέρμα στο 52′ με τον Λιάκο, τελειώνοντας το ματς με το επιβλητικό:1-6.

img_3501 img_3502 img_3506 img_3522 img_3526 img_3555 img_3556 img_3560 img_3561 img_3566 img_3567 img_3574