Μία αναμενόμενη ήττα για τον «Κεραυνό» Ροπωτού, στο σημερινό εντός έδρας παιχνίδι με το φαβορί Α.Ο. Κεφαλοβρύσου, όχι μόνο στο σημερινό ματς, αλλά & του πρωταθλήματος για την Α’1 ερασιτεχνική στον β’ όμιλο.

Οι μικροί του «Κεραυνού», όπως κάθε φορά, έτσι & σήμερα το πάλεψαν δίνοντας τον καλύτερό τους εαυτό, δεν μπόρεσαν όμως να ανταπεξέλθουν, απέναντι σε μια πολύ καλή & έμπειρη ομάδα, που για φέτος ο στόχος της είναι η άνοδος, υποκύπτοντας τελικά με 0-6.

Στο 3′ κιόλας λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με κοντινό πλασιέ του Μπούγλα, ενώ στο 15′ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Χουλιάρα.

Στο 26′, κοντινό πλασιέ του Χουλιάρα, διώχνει σε κόρνερ ο Γκούμπλιας.

Στο 29′ καλό σουτ του Ραμνιώτη του Ροπωτού, καταλήγει αόυτ.

Στο 31′ σουτ του Χουλιάρα, απέκρουσε ο Γκούμπλιας.

Στο 39′, πλασιέ-λόμπα του του Κοθρά, η μπάλα ελάχιστα άουτ από την κάθετη αριστερή δοκό του Γκούμπλια.

Στο 44′ ο Κοθράς με κοντινό πλασιέ, νικάει τον Γκούμπλια, γράφοντας το 0-3.

Στο β’ ημίχρονο & στο 47′, κεφαλιά του Αγγελόπουλου, μόλις άουτ.

Στο 62′, συρτό σουτ του Κουβέλα για το Ροπωτό, λίγο άουτ.

Στο 64′, ο Χουλιάρας σε τετ-α-τετ με τον Ρομπιέ(αλλαγή), στέλνει τη μπάλα άουτ.

Στο 66′ σουτ του Χουλιάρα από πλάγια θέση, άουτ.

Στο 68′ ο Ν. Κοθράς με κεφαλιά από κοντά, γράφει το 0-4, ενώ μετά από δύο λεπτά & στο 70′ ο Δ. Κοθράς με κοντινό πλασιέ διευρύνει ακόμα πιο πολύ το σκορ σε 0-5.

Στο 72′ σουτ του Χουλιάρα, διώχνει ο Ρομπιές.

Στο 77′, μετά από δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Χουλιάρας κάνει το 0-6.

Στο 86′, σουτ του Κοθρά από πλάγια θέση, διώχνει ο Ρομπιές.

Ροπωτό: Κ. Τσιαμπαλής

Α.Ο. Κεφαλόβρύσου: Παπαζήσης

Διαιτητής: Μάρκος

Βοηθοί: Μπαλάς, Αποστόλου

*Με τις σκούρες μαυροκόκκινες εμφανίσεις το Ροπωτό, με τις ερυθρο-κυανόλευκες ο Α.Ο. Κεφαλοβρύσου.