arxiki-2148-copy

Άλλη μια νίκη για την ομάδα του Ντράγκαν Κνέζεβιτς, εντός έδρας, που νίκησε τη Δήμητρα με 3 – 0, φιγουράροντας μόνη πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα της Α’ ερασιτεχνικής.

Ματς δυνατό, αλλά & τεχνικό, με τις δύο ομάδες να φτιάχνουν ευκαιρίες, με την Φήκη να αξιοποιεί όμως πρώτη μία εξ αυτών κάνοντας το 1-0 στο 34′ με τον Ρούκα, αφού προηγουμένως ο Ψωμίδης(24′) είχε δοκάρι. Ο Παπαεθυμίου στο 36′ έχασε πέναλτι για τη Φήκη, με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι, ενώ μετά από λίγο & στο 42′ ο Γούτσιος έκανε το 2-0, βρίσκοντας η πρώτα η μπάλα σε πόδι αμυντικού, κλείνοντας έτσι με αυτό το σκορ, το πρώτο ημίχρονο.

Στο 2ο ημίχρονο, οι «μικροί» της Δήμητρας δεν παράτησαν στιγμή το ματς, κοντράροντας στα ίσια τους αντιπάλους τους, που είχαν όμως την πρωτοβουλία των κινήσεων & στο 72′ ο Ζαφειρόπουλος πέτυχε το τρίτο γκολ για την ομάδα του, κάνοντας το τελικό: Φήκη – Δήμητρα: 3-0.

Αν & ηττημένη, (που δικαιούτο όμως κι ένα τέρμα με λίγη τύχη), ενθουσίασε σήμερα η ομάδα των Γκαραγκάνη-Γιαγιάκου, για το πάθος, το πείσμα & την τεχνική κατάρτιση που διαθέτουν αυτά τα παιδιά, αφήνοντας πολλές υποσχέσεις για το μέλλον!

img_2149-ok img_2150-copy img_2157-copy img_2164-copy img_2165-copy img_2182-copy img_2141-copy img_2142-copy img_2143-copy img_2144-copy img_2145-copy img_2146-copy