IMG_7160 Arxiki

(Τα ημίχρονα 35λεπτα)

«STOP» έβαλε, το 4ο ΓΕΛ Τρικάλων, σήμερα Πέμπτη 23/2 στο γήπεδο της Αγ. Μονής, στην καταπληκτική πορεία του ΓΕΛ Πύλης, με το «νωθρό»: 1-0.

Οι παίχτες του ΓΕΛ Πύλης μπήκαν δυναμικά στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο τους ανήκε ολοκληρωτικά, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να κάνουν γκολ κάποια εξ αυτών, είτε έχοντας ως κακό δαίμονα την αστοχία τους, είτε βρίσκοντας μπροστά τους τον κήπερ Πέρκα του 4ου ΓΕΛ, που είπε «ΟΧΙ», σε αρκετές περιπτώσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο, τα παιδιά της Πύλης, με εμφανή σημάδια κόπωσης, μιας & οι υποχρεώσεις με τις ομάδες τους ήταν αρκετές, έδωσαν την ευκαιρία στους αντιπάλους τους να ισορροπήσουν το παιχνίδι, να δημιουργούν φάσεις & να τους γεμίζουν άγχος.

Και μη έχοντας καθαρό μυαλό στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού & σε ανύποπτη φάση τρία λεπτά πριν τη λήξη του (67′), κι ενώ όλοι ετοιμαζόντουσαν για τα πέναλτις, ο Κουτής, που μπήκε ως αλλαγή, έδωσε το εισιτήριο της πρόκρισης για το 4ο ΓΕΛ, με συρτό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή του Μουτογεώργου.

Οι κόουτς: για το 4ο ΓΕΛ ο κ. Δημ. Αναγνώστου, για ΓΕΛ Πύλης ο κ. Χρ. Κουβέλης.

Το 4ο Λύκειο Τρικάλων θα αντιμετωπίσει στον τελικό το 2ο ΕΠΑΛ Τρικάλων το οποίο νίκησε σήμερα το 1ο ΕΠΑΛ 5-4 στα πέναλτις, ενώ στην κανονική διάρκεια του παιχνιδιού οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1.

***Ο τελικός θα γίνει την ερχόμενη Τετάρτη 1 Μαρτίου στις 10:00πμ, σε γήπεδο που θα ανακοινωθεί σύντομα.

IMG_7155 IMG_7157 IMG_7158 IMG_7159 IMG_7160 Arxiki IMG_7161 IMG_7162 IMG_7170 IMG_7174 IMG_7176 IMG_7177 IMG_7178 IMG_7188 IMG_7194 IMG_7199 IMG_7210 IMG_7211 IMG_7222 IMG_7223 IMG_7231 IMG_7266 IMG_7273