img_4395-arxiki

Την ήττα γνώρισε σήμερα το μεσημέρι στην έδρα του η ομάδα του Ροπωτού από την Χρυσομηλιά, σε έναν αγώνα που το «Χ» θα μπορούσε να ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα & για τις δυο ομάδες.

Στο 1ο ημίχρονο η Χρυσομηλιά είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, εκμεταλλευόμενη την ανυπαρξία «Κέντρου» του Ροπωτού & αρκετά νωρίς στο 9′ με τον Χολέβα άνοιξε το σκορ, κάνοντας το 0-1. Σκορ με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο. Παρά την απουσία ενός βασικού του παίχτη (Μπούγας & τον Κούτσια να μπαίνει στο 35′ στο παιχνίδι, ύστερα από πολύωρο ταξίδι)  & το πρόβλημα στο χώρο του κέντρου το Ροπωτό, θα μπορούσε σε δύο τουλάχιστον περιπτώσεις να πετύχει ένα τέρμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ροπωτού, εμφανίστηκε με διαφορετικό πρόσωπο, ισορροπώντας αρκετά το παιχνίδι & στο 55′ σουτ του Παπαχρήστου έδιωξε πάνω στην γραμμή αντίπαλος αμυντικός, ενώ Τάτσης & Ραμιώτης χάσανε κλασικές ευκαιρίες τετ- α-τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Κλασική ευκαιρία έχασε στο 87′ με τον Κυριάζο & η Χρυσομηλιά.

img_4398 img_4399 img_4407 img_4409 img_4410 img_4426 img_4429 img_4434 img_4436 img_4440 img_4446 img_4450 img_4454