Portaikos - Meteora (1)

Άλλο ένα στραβοπάτημα για την ομάδα του Πορταϊκού στην έδρα του σήμερα, καθώς ηττήθηκε από το φαβορί του β’ ομίλου της Α’, Μετέωρα, με τελικό σκορ 1-3.

Οι Πορτινοί μπήκαν μουδιασμένοι στο ματς, δίνοντας τα Μετέωρα την ευκαιρία να γίνουν αυτά το αφεντικό, με αποτέλεσμα το γρήγορο γκολ στο 8′ από τον Αλμπάνη. Από το 15′ και μετά οι μπλε αφυπνίστηκαν και στο 22′, μετά από σερί κεφαλιών μέσα στην αντίπαλη μικρή περιοχή, ο Γιάννης Βαγενάς με ωραία κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1, φέρνοντας ισορροπία στο ματς, κατά την διάρκεια του 1ου ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο αποφασισμένοι, πετυχαίνοντας και πάλι στο 49′ με τον Αλμπάνη, ένα γρήγορο και υπέροχο γκολ  για χάι λάιτς, με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή του Πορταϊκού, στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό «Γ» της εστίας του Θεοδωρούλα.

Σαφώς ανώτερη η ομάδα των Μετεώρων, συνέχισε την πίεση έως το τέλος του παιχνιδιού, πετυχαίνοντας ένα ακόμη γκολ, ξανά με τον Αλμπάνη στο 79′, ύστερα από λάθος του κήπερ Θεοδωρούλα, ο οποίο σήμερα, παρά το λάθος του ήταν ο καλύτερος παίχτης του Πορταϊκού, με πολλές και εξαιρετικές επεμβάσεις.

Πορταϊκός: Σαργιώτης

Μετέωρα: Αυγέρος

Διαιτητής: Κουτσάγιας

Ακολουθούν όλα τα αποτελέσματα της σημερινής αγωνιστικής & η βαθμολογία για τον β’ όμιλο της Α΄ερασιτεχνικής, όπως αυτά ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΤ…: