Ανακοινώνεται ότι για το χρονικό διάστημα από 29 Αυγούστου έως 4 Σεπτεμβρίου 2022, τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Θεσσαλίας στο Ν. Τρικάλων, θα είναι τα ακόλουθα:
1η ΚΙΝΗΤΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ
· Δευτέρα (29-08-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Πύλη – Περτούλι – Νεραϊδοχώρι – Πύρα – Δέση – Αγία Παρασκευή – Μηλιά – Κατάφυτο – Ανθούσα – Χαλίκι – Καλαμπάκα
· Τρίτη (30-08-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Καστανιά – Αμάραντος – Στεφάνι – Δολιανά – Κρανιά – Καλλιρόη – Πολυθέα – Μηλιά – Αγία Παρασκευή
· Τετάρτη (31-08-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Αμπέλια – Κλεινός – Καλογριανή – Γλυκομηλιά – Παλιοχώρι – Αηδόνα – Χρυσομηλιά – Ελάτη – Πύλη
· Πέμπτη (01-09-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Μουργκάνι – Μεγ. Κερασιά – Ορθοβούνι – Τριγώνα – Ανάληψη – Πεύκη – Κορυδαλλός – Παναγία – Μαλακάσι
· Παρασκευή (02-09-2022) και ώρες 08:00 – 15:00 : Μηλότοπος – Ελάφι – Καλομοίρα – Ματωνέρι – Αμπελοχώρι – Καστανιά – Αμάραντος – Τριφύλια – Κρύα Βρύση
· Σάββατο (03-09-2022) και ώρες 08:00 – 13:00 : Μουργκάνι – Αγ. Δημήτριος – Ξηρόκαμπος – Οξύνεια – Αγναντιά – Σταγιάδες – Κακοπλεύρι – Αγιόφυλλο.
2η ΚΙΝΗΤΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ
· Δευτέρα (29-08-2022) και ώρες 17:00 – 00:00: Καλαμπάκα – Σκεπάρι – Γάβρος – Θεοτόκος – Αχλαδέα – Ασπροκκλησιά – Ψήλωμα – Κερασούλα – Αγ. Τριάδα
· Τρίτη (30-08-2022) και ώρες 17:00 – 23:00: Ξυλοπάροικο – Πρόδρομος – Γοργογύρι – Κόρη – Γενέσι – Ανταλλάξιμα – Καλονέρι – Βυτουμάς – Αγία Παρασκευή – Κορομηλιά – Κρύα Βρύση
· Τετάρτη (31-08-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Πύλη – Στουρναρέικα – Βαθύρεμα – Λιβαδοχώρι – Ν. Πεύκη – Μοσχόφυτο – Βαλκάνο – Πολυνέρι – Μεσοχώρα – Αρματωλικό – Αετός – Παχτούρι – Λαφίνα – Κορυφή – Νεράϊδα
· Πέμπτη (01-09-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Πύλη – Κοτρώνι – Βροντερό – Βλάχα – Περτούλι – Νεραϊδοχώρι – Πύρρα – Δέση – Αγ.Νικόλαος – Δροσοχώρι – Γαρδίκι – Αθαμανία
· Παρασκευή (02-09-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Ρίζωμα – Πλάτανος – Αρδάνι – Λαγκαδιά – Ελληνόκαστρο – Λιόπρασο – Κουμαριά – Αγριελιά – Διάσελο – Αχλαδοχώρι
· Κυριακή (04-09-2022) και ώρες 18:00 – 00:00: Κονισκός – Φλαμπουρέσι – Γερακάρι – Λογγά – Αχελινάδα – Μαυρέλι – Φωτεινό