Ανακοινώνεται ότι για το χρονικό διάστημα από 13 έως 19 Ιουνίου 2022, τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Θεσσαλίας στο Ν. Τρικάλων, θα είναι τα ακόλουθα:
1η ΚΙΝΗΤΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ
· Τρίτη (14-06-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Καστανιά – Αμάραντος – Στεφάνι – Δολιανά – Κρανιά – Καλλιρόη – Πολυθέα – Μηλιά – Αγία Παρασκευή
· Τετάρτη (15-06-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Αμπέλια – Κλεινός – Καλογριανή – Γλυκομηλιά – Παλιοχώρι – Αηδόνα – Χρυσομηλιά – Ελάτη – Πύλη
· Πέμπτη (16-06-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Μουργκάνι – Μεγ. Κερασιά – Ορθοβούνι – Τριγώνα – Ανάληψη – Πεύκη – Κορυδαλλός – Παναγία – Μαλακάσι
· Παρασκευή (17-06-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Μηλότοπος – Ελάφι – Καλομοίρα – Ματωνέρι – Αμπελοχώρι – Καστανιά – Αμάραντος – Τριφύλια – Κρύα Βρύση
· Σάββατο (18-06-2022) και ώρες 07:00 – 13:00: Μουργκάνι – Άγιος Δημήτριος – Ξηρόκαμπος – Οξύνεια – Αγναντιά – Σταγιάδες – Κακοπλεύρι – Αγιόφυλλο
· Κυριακή (19-06-2022) και ώρες 17:00 – 23:00: Αγιόφυλλο – Ασπροκλησιά – Φωτεινό – Μαυρέλι – Αχελινάδα – Γερακάρι – Κονισκός – Φλαμπουρέσι
2η ΚΙΝΗΤΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ
· Παρασκευή (17-06-2022) και ώρες 17:00 – 00:00: Ρίζωμα – Πλάτανος – Αρδάνι – Λαγκαδιά – Ελληνόκαστρο – Λιόπρασο – Κουμαριά – Αγριελιά – Διάσελο – Αχλαδοχώρι
· Σάββατο (18-06-2022) και ώρες 08:00 – 14:00: Κονισκός – Φλαμπουρέσι – Γερακάρι – Λογγά – Αχελινάδα – Μαυρέλι – Φωτεινό
· Κυριακή (19-06-2022) και ώρες 08:00 – 14:00: Πύλη – Κοτρώνι – Βροντερό – Βλάχα – Περτούλι – Νεραϊδοχώρι – Πύρα – Δέση – Άγιος Νικόλαος – Δροσοχώρι – Γαρδίκι – Αθαμανία