φικι
Τεράστια νίκη με σκορ 1-0 πέτυχε η ομάδα της Φήκης απέναντι στην Δήμητρα Ευξεινούπολης. Η νίκη ήρθε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Το γκολ σημείωσε ο Ζέρβας στο 93′ με κοντινό σουτ.
Το ματς ήταν αρκετά νευρικό. Ο ΠΟ Φήκης είχε να αντιμετωπίσει και τις απουσίες παιχτών που παρουσιάστηκαν τελευταία στιγμή.
Η Δήμητρα απείλησε πρώτη όταν στο 10′ είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Γαλανόπουλου από αδράνεια στην άμυνά της Φήκης μετά από κόρνερ.
Στο 44′ ευκαιρία για την Φήκη όταν μετά από κόρνερ ο Κατσαντώνης κέρδισε κεφαλιά από πλεονεκτική θέση, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ. Στο 2ο ημίχρονο η Φήκη είχε έναν διαρκή επιθετικό μονόλογο.
Με αποκορύφωμα στο 68′ μια ανεπανάληπτη ευκαιρία για την Φήκη όταν ο Σκόνδρας πλάσαρε άουτ σε μοναδικό τετ α τετ.
Η υπεροχή της Φήκης καρποφόρησε στο 93′ όταν μετά από κόρνερ και αναταραχή στην περιοχή της Δήμητρας πρώτα ο Πολυζόπουλος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά της την έστειλε στα δίχτυα με κοντινό σουτ ο Ζέρβας. Η νίκη αυτή ήταν κομβική και δίνει εκτός από τους 3 βαθμούς και τεράστια αυτοπεποίθηση για την συνέχεια.