arxiki

Πρώτη επίσημη σήμερα για την Α2 ΕΣΚΑΘ & τον Γ.Σ. Γόμφων να αγωνίζεται εκτός έδρας με την ΑΕΤ, σε ένα ματς για γερά νεύρα, αφού καμιά από τις δυο ομάδες δεν μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ, για τα τρία πρώτα δεκάλεπτα, πάνω από τρεις πόντους & το προβάδισμα να αλλάζει συνεχώς μεριά.

Στις αρχές  του τέταρτου δεκαλέπτου & μετά από τρία λεπτά παιχνιδιού,  η ομάδα των Γόμφων μπόρεσε να ξεφύγει με επτά πόντους, ύστερα από ένα ξέσπασμα αιφνιδιασμών, κάτι όμως που δεν κράτησε για πολύ.

Τα συνεχόμενα λάθη, η έλλειψη ψυχραιμίας, αλλά & οι πολλές άστοχες βολές, κάτι που ήταν κυρίαρχο φαινόμενο σε όλο το παιχνίδι για τους Γόμφους, έδωσαν την ευκαιρία στην ΑΕΤ, να βρει τον εαυτό της, να συμπορεύεται στο ματς & στο τελευταίο λεπτό να καθαρίσει το παιχνίδι με το τελικό: 79-74.

grand guinold παιχνίδι, γιατί; αρκεί κανείς να δει τα δεκάλεπτα & να καταλάβει την αγωνία ανάμεσα στους δύο πάγκους, παίχτες & κερκίδα.

1ο Δεκάλεπτο: 19-19

2ο Δεκάλεπτο: 41-40

3ο Δεκάλεπτο: 51-55

4ο Δεκάλεπτο πριν το τελευταίο λεπτό: 70 – 70.

Τελικό σκορ: 79 – 75

Πάντως, πάγκος & παίχτες των Γόμφων έφυγαν από το κλειστό των Τρικάλων, με αρκετά παράπονα από το διαιτητικό δίδυμο των ΓΚΟΥΤΑ(Α’) – ΛΙΛΗ(Β’), ιδιαίτερα κατά το τελευταίο δίλεπτο του αγώνα.

img_2758 img_2759 img_2760 img_2777 img_2787 img_2789 img_2820 img_2821 img_2825 img_2831