IMG_1291

Ημέρα κυπέλλου η σημερινή(β’ γύρος), όπου στο γήπεδο του Παλαιομοναστήρου οι μικροί του Ροπωτού αντιμετώπισαν την ομάδα των Παραληθαίων απ΄την οποία & ηττήθηκαν με σκορ 0-5.

Σε ένα μέτριο ματς οι Παραληθαίοι χρειάστηκαν 40 λεπτά παιχνιδιού, για να κάμψουν την σθεναρή αντίσταση του «Κεραυνού», που κατέβαλε φιλότιμες προσπάθειες να σταθεί επάξια στο παιχνίδι & στο 18′ μάλιστα είχαν μια καλή ευκαιρία με τον Ρούσσα, σουτ του οποίου απέκρουσε ο Ζωγράφος, ενώ τα «στημένα» δίκασαν τους μικρούς, ρίχνοντάς τους την αυτοπεποίθηση.

Έτσι & με ευνοϊκό άνεμο, στο 40′ ο Κουζίνας με κεφαλιά σε σέντρα-κόρνερ άνοιξε το σκορ, βάζοντας μπροστά την ομάδα του, ενώ στο 45′ ξανά από κόρνερ ήρθε το δεύτερο γκολ για τους φιλοξενούμενους, με αυτογκόλ του Ροπωτού, για να κλείσει το 1ο ημίχρονο με 0-2 υπέρ των Παραληθαίων.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν την υπεροχή που είχαν & στο 1ο ημίχρονο, υπεροχή που τους χάρισε άλλα τρία γκολ…Στο 54′ ο Ζαβλανός το 0-3, στο 68′ ο Νάκος το 0-4 & στο 73′ ο Τσίντζιρας έγραψε το τελικό:0 – 5.

Ροπωτό: Ν. Ρομπιές

Παραληθαίοι: Μάκης Ζαβλανός

Διαιτητής: Πάντος

Βοηθοί:Μπαϊρακτάρης, Σταφυλάς

Με τις κόκκινο/μαύρο εμφανίσεις το Ροπωτό, με τις Σιέλ/λευκό οι Παραληθαίοι.

IMG_1286 IMG_1287 IMG_1288 IMG_1289 IMG_1290 IMG_1293 IMG_1294 IMG_1306 IMG_1309 IMG_1313 IMG_1328 IMG_1338 IMG_1342 IMG_1350 IMG_1360 IMG_1362 IMG_1367 IMG_1371