Φαίνεται πως το 2-0 είναι το αγαπημένο σκορ για την ομάδα της Πηγής, μιας & σήμερα, σε εμβόλιμη αγωνιστική, νίκησε με το ίδιο σκορ το Καστράκι εντός έδρας, όπως είχε κάνει το προηγούμενο Σάββατο στο εκτός έδρας ματς με τα Μεγ. Καλύβια.

Για άλλη μια φορά η Πηγή εμφανίστηκε ως ομάδα που ξέρει τι;;; ζητάει στο γήπεδο, καθώς με καθαρό μυαλό, οργάνωση & μεθοδικότητα, πήρε αυτό που ήθελε…Τη νίκη!!!

Στο πρώτο ημίχρονο ημίχρονο & μέχρι το 25′, το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, έχοντας καλό ρυθμό & ανάπτυξη & από τις δυο ομάδες. Από εκεί & έπειτα όμως η Πηγή άρχισε να πιέζει περισσότερο με αποτέλεσμα στο 27′ να ανοίγει πρώτη το σκορ με τον Χοτζάι, όταν ο Μαντζιώρος έκλεψε την μπάλα από αντίπαλό του, δίνοντάς την στον Ξαγαρά & αυτός με την σειρά του στον σκόρερ Χοτζάι.

Στη συνέχεια του πρώτου & σε όλη τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου η συνολική εικόνα του αγώνα ήταν η ίδια, με την Πηγή να έχει την υπεροχή των κινήσεων, να είναι πολύ καλή στα μετόπισθεν & με ασφυκτικό πρέσιγκ στην πρώτη μπαλιά των αντιπάλων της, να κερδίζει σχετικά εύκολα τις μονομαχίες, βγαίνοντας αρκετά γρήγορα & επικίνδυνα στην αντεπίθεση, κάτι που τις απέφερε & το δεύτερο γκολ στο 69′, με χτύπημα πέναλτι του Χοτζάι, σε ανατροπή του ίδιου, για να γράψει αυτός το 2-0, που έμελλε να είναι & το τελικό σκορ.

Οι κυριότερες φάσεις

Στο 12′ σουτ του Χοτζάι από πλάγια θέση, η μπάλα πάνω από την οριζόντια δοκό του Μπόμπολα

Στο 25′ καλό μακρινό σουτ του Χοτζάι, μπλοκάρει ο Μπόμπολας

Στο 27′ 1-0 για την Πηγή με τον Χοτζάι

Στο 41′ σουτ του Γιάννη, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος της Πηγής

Στο 69′, 2-0 για την Πηγή με τον Χοτζάι, από χτύπημα πέναλτι

Στο 80′ πλασιέ του Ξαγαρά σε τετ-α-τετ με τον Μπόμπολα, μπλοκάρει ο κήπερ του Καστρακίου

Στο 89′, φάση για χάι λάιτς, με τον Γιάννη να προβαίνει σε ανάποδο ψαλιδάκι & ο Παπαδόπουλος να διώχνει σε κόρνερ

Πηγή: Ευαγγέλου

Καστράκι: Αλμπάνης

Διαιτητής: Κοντίνος

Βοηθοί: Μανασής, Μπαλλάς

* Με τις κυανόλευκες εμφανίσεις η Πηγή, τις κοκκινόμαυρες το Καστράκι.

IMG_2079 IMG_2081 IMG_2084 IMG_2087 IMG_2088 IMG_2094 IMG_2095 IMG_2096 IMG_2101 IMG_2112 IMG_2114 IMG_2118 IMG_2125 IMG_2129 IMG_2131 IMG_2132 IMG_2135 IMG_2140 IMG_2143 IMG_2157