5

Ασταμάτητη η Δήμητρα Α’ στο πρωινό ματς με το Νεοχώρι στην έδρα της, η οποία πέτυχε επτά τέρματα μέσα 50′ λεπτά, σημειώνοντας μία ακόμη μεγάλη νίκη, για το παιδικό πρωτάθλημα, απολαμβάνοντας τη μοναξιά της πρώτης θέσης του βαθμολογικού πίνακα.

Οι μικροί της Δήμητρας σήμερα ήταν πάρα πολύ καλοί σε όλες τους τις γραμμές, με αρκετά τρεξίματα, καλό γύρισμα της μπάλας, ανοίγοντας το σκορ από πολύ νωρίς στο 12′ λεπτό, για να κλείσουν το παιχνίδι με το ευρύ 7-0.

Στο 34′, 3-0 για την Δήμητρα με γκολ του Βασιλείου

Στο 36′ 4-0 για την Δήμητρα με ωραίο σουτ του Γώγου & την μπάλα να καταλήγει στην αριστερή κάθετη γωνία του Ζαχόπουλου

Στο 44′ το 5-0 με τον Κατόπη

Στο 45′ το 6-0 ξανά ο Κατόπης

Στο 45′ το 7-0 με τον Ξάνθο, αφού προηγήθηκε απόκρουση του κήπερ σε πλασιέ του & κατόπιν κεφαλιά

Στο 57′ ωραίο σουτ του του Τσώκου, λίγο πάνω από την οριζόντια δοκό του Ζαχόπουλου

Στο 64′ δυνατό σουτ από κοντά του Γαλάνη η μπάλα βρίσκει την κάθετη δοκό, για να καταλήξει άουτ