Ένα καλό, σε γενικές γραμμές, παιχνίδι διεξήχθη σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο της Αγ. Μονής, ανάμεσα στην τοπική ομάδα & αυτή του Πορταϊκού, με τους γηπεδούχους τελικά να αναδεικνύονται οι μεγάλοι νικητές με τελικό σκορ: 3 – 0.

Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο οι παίχτες & των δύο ομάδων προσπάθησαν & έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι των αντιπάλων τους στο 1ο ημίχρονο, γεγονός που φάνηκε από το 10′ κιόλας λεπτό, όταν ο Σακελλαρίου με ωραία ατομική ενέργεια από τα αριστερά της εστίας του Γκαραγκάνη, σούταρε με την μπάλα να βρίσκει στα πόδια του Κατζίη & να καταλήγει στα δίχτυα, βάζοντας έτσι μπροστά την ομάδα του με 1-0.

Η καλή ομαδική προσπάθεια της Αγ. Μονής συνεχίστηκε & στο 23′ ο Στάμος με ωραίο χτύπημα φάουλ, αιφνιδίασε τον κήπερ Γκαραγκάνη, διπλασιάζοντας τα τέρματα για την ομάδα του..

Ο Πορταϊκός στο 1ο ημίχρονο είχε & αυτός τις καλές στιγμές του & θα μπορούσε να πετύχει κάποιο τέρμα, όπως στο 4′ με σουτ του Κουβέλα & δύο σουτ του Ραμνιώτη στο 16′ & 20′, με το πρώτο να βρίσκει σε σώμα αμυντικού, ενώ το δεύτερο έδιωξε ενστικτωδώς ο Γονιδάκης σε προσωπικό τους τετ-α-τετ.

Στο 2ο ημίχρονο ο Πορταϊκός ανέβασε την απόδοσή του, βγήκε μπροστά, πίεσε την αντίπαλό του, όμως οι τελικές του δεν βρήκαν στόχο & αντ’ αυτού στο 88′ & σε ανύποπτη φάση, ο Στάμος εκμεταλλευόμενος λάθος του κήπερ Γκαραγκάνη, έγραψε το τελικό :3 – 0.

Αγ. Μονή: Ζήκος

Πορταϊκός: Σαργιώτης

Διαιτητής: Ζήσης

Βοηθοί: Κωτούλας/Σταφυλάς

Ακολουθεί πίνακας με όλα τα αποτελέσματα της 13ης Αγωνιστικής στην Α’, όπως αυτά ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΤ…

Apotelesmata

*Το 3ο γκολ της Αγ. Μονής δεν καταγράφηκε, λόγω αλλαγής συστοιχιών μπαταριών στην κάμερα.