Αρχικί  copy

Με το «δεξί» το Ελευθεροχώρι στα μπαράζ για άνοδο, αφού χθες στην έδρα το, νίκησε το Βελλισάριο με σκορ 2-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν νωρίς το σκορ(Κεχαγιάς στο 15′), καταφέρνοντας να επιβάλουν τον ρυθμό τους, επικρατώντας κατά κράτος του αντιπάλου τους στο Α’ ημίχρονο. Στο Β’ ημίχρονο & μετά την επίτευξη του δεύτερου τέρματος(Βερβέρας), άρχισαν να κάνουν «κοιλιά», προκαλώντας ανησυχία στην κερκίδα, με αποτέλεσμα στο τέλος να δεχθούν γκολ.

Παρ’ όλα αυτά, το τελικό σκορ τους αδικεί, μιας & σε αρκετές περιπτώσεις θα μπορούσαν να πετύχουν κι άλλα τέρματα & να διευρύνουν τη νίκη τους ακόμα πιο πολύ.

Ο επόμενος αγώνας, μεθαύριο Τετάρτη εκτός έδρας, στην Ηγουμενίτσα.