Σε άλλο ένα εξ αναβολής παιχνίδι το Ροπωτό υποδέχθηκε σήμερα το μεσημέρι στην έδρα του την ομάδα της Πιαλείας, η οποία επιβλήθηκε δύσκολα με τελικό σκορ: 1-0 σε μια έδρα που φαίνεται να μην της είναι & πολύ γούρικη…

Ένα σχετικά μέτριο παιχνίδι στο σύνολό του & από τις δύο ομάδες, απ’ το οποίο έλειψαν η μεθοδικότητα, η καθαρή σκέψη & το κοντρόλ ματς γκέιμ, ενώ κυρίαρχο στοιχείο ανεδείχθη η αστοχία από προφανείς θέσεις βολής.

Στο πρώτο ημίχρονο, που ήταν σαφώς καλύτερο από το δεύτερο & οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες που θα μπορούσαν εύκολα να φτάσουν στο γκολ, όμως όλα τα παραπάνω αρνητικά στοιχεία κυριάρχησαν, με αποτέλεσμα να πάμε στην επανάληψη με το στείρο 0-0.

Στο πρώτο ξεχώρισαν φάσεις όπως το πλασιέ του Μ. Τσάτσου στο 11′, που  έφυγε μόλις άουτ

Στο 16′ καλή λόμπα του Μ. Τσάτσου μπλόκαρε ο Τέγος

Στο 18′ ο Θεοδώρου σε τετ-α-τετ διώχνει ο Τσάτσος

Στο 27′ δεύτερο τετ-α-τετ του Θεοδώρου, αποκρούει ο Τσάτσος

Στο 29′ δυνατό σουτ του Αγγελή, φεύγει πάνω από την οριζόντια δοκό του Τέγου

Στο 34′ μακρινό σουτ του Παπαρσένη, με τη μπάλα να σκάει προ του Τσάτσου & τελικά να διώχνει σε κόρνερ.

Στο 48′ σουτ του Τσάτσου από πλεονεκτική θέση, φεύγει & πάλι άουτ, για να φτάσουμε στο 79′ όπου μετά από κόρνερ η Πιαλεία & με κεφαλιά αρχικά του Βαϊου που έδιωξε ο Τέγος & σε δεύτερο χρόνο με κεφαλιά του Δημουλά, να πετυχαίνει το μοναδικό τέρμα του αγώνα, το οποίο της έδωσε το πολυπόθητο τρίποντο!

Ροπωτό: Χατζής

Πιαλεία: Κονοσπύρης

Διαιτητής: Λεωνίδας

Βοηθοί: Καπερώνης/Καλογριάς

*Με τις ερυθρόμαυρες εμφανίσεις το Ροπωτό, τις λευκές η Πιαλεία.