Αλώβητη πέρασε και από ένα ακόμη ντέρμπι η Ένωση, καθώς σήμερα το απόγευμα φιλοξένησε την ομάδα της Θεόπετρας, της οποίας επιβλήθηκε με τελικό σκορ:4-1.

Η Ένωση ξεκίνησε το ματς έχοντας έναν πάρα πολύ καλό και γρήγορο ρυθμό, γεγονός το οποίο της απέφερε δύο γρήγορα γκολ, ένα στο 2′ μόλις λεπτό με τον Παπαϊωάννου και το 2ο έξι λεπτά αργότερα το οποίο χρεώθηκε ως αυτογκόλ, όταν αμυντικός των φιλοξενουμένων στην προσπάθειά του να διώξει, γύρισε την μπάλα προς την εστία του Κουμποδιέτα, με αποτέλεσμα η Ένωση να πάρει κεφάλι με δύο γκολ διαφορά.

Από εκεί και έπειτα ο ρυθμός της Ένωσης χάλασε από μια αδικαιολόγητη νευρικότητα, ωστόσο είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, με τους φιλοξενούμενους να μην έχουν κι αυτοί απ΄την μεριά τους μία ολοκληρωμένη τελική.

Κάπως έτσι κύλησε και το υπόλοιπο του παιχνιδιού με την Ένωση να καταφέρνει ως το τέλος να πετύχει άλλα δύο τέρματα, το τρίτο στο 77′, με τον Παπαϊωάννου από κοντά σε φάση διαρκείας, ύστερα από αποτυχημένο χτύπημα πέναλτι με τον Κολότσιο και το τέταρτο στο 83′, με ανάποδη κεφαλιά του Ζυγολίκα, ύστερα από κόρνερ του Νταλούκα.

Νωρίτερα και στο 79′, η Θεόπετρα κατάφερε να μειώσει σε 3-1 με ωραία κεφαλιά του Παππά, ενώ στο 73′ η Ένωση είχε δοκάρι με τον Παπαϊωάννου.

Ένωση: Γκουγκουλής

Θεόπετρα: Παπαδόπουλος

Διαιτητής: Πέτσας

Βοηθοί: Μπαλλάς/Παπαγεωργόπουλος

Ακολουθεί πίνακας με όλα τα αποτελέσματα της σημερινής αγωνιστικής στην Β’ ερασιτεχνική & στον β’ όμιλο αυτής, όπως αυτά ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΤ…