Ένα εύκολο μεσημέρι είχε ο «Διγενής» Νεοχωρίου σήμερα, όπου στο γήπεδο του Παλ/ήρου αντιμετώπισε την τοπική ομάδα σε ματς Κυπέλλου, την οποία κέρδισε με τελικό σκορ:0-4, συνεχίζοντας στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΤ.

Στο πρώτο ημίχρονο, είναι αλήθεια, ότι οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύτηκαν να δουν δίχτυα, καθώς κάθε τους προσπάθεια για γκολ, είτε προσέκρουε στην σθεναρή αντίσταση που πρόβαλε το Παλαιομονάστηρο, είτε στον εκπληκτικό σήμερα κήπερ Μουτογεώργο, που χρειάστηκε αρκετές φορές να δείξει την κλάση του, κρατώντας το «0» για την ομάδα του.

Ύστερα από ένα στείρο σε γκολ 1ο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι αύξησαν την πίεσή τους & με υποδειγματικό πάσιμ γκέιμ, αλλά & υπομονή, αποσυντόνισαν την άμυνα των γηπεδούχων, ανοίγοντας αρχικά το σκορ στο 50′ με ωραίο πλασιέ του Μακρυγιάννη, για να έρθουν στη συνέχεια άλλα τρία γκολ…στο 57′ με κοντινό πλασιέ του Ιωάννου, στο 69′, πάλι με τον Ιωάννου & στο 71′, με δυνατό μακρινό σουτ του Γιαννούλλα, για να κλειδώσουν τη νίκη & να πάρουν αυτοί το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Δενδροχώρι – Πηγή:0 -6

Ριζαριό – Κρύα Βρύση: 3-2 στην παράταση(2-2 στην κανονική διάρκεια)

Γριζάνο – Πορταϊκός: 5-4 στα πέναλτις (1-1 κανονική διάρκεια, 3 – 3 στην παράταση).

Φήκη – Πυργετός: 0 – 1

Γλύνος – Καστράκι: 1 – 4

Αγ. Μονή – Κεφαλόβρυσο: 0 – 3