Arxiki

Την τρίτη του κατά σειρά νίκη του στο πρωτάθλημα της Β’ Ερασιτεχνικής & στον β’ όμιλο, πέτυχε σήμερα το πρωί το Παλαιομονάστηρο, το οποίο επιβλήθηκε στην έδρα του επί του Πρίνους με τελικό σκορ: 3 – 0.

Η ομάδα του Πέρη Βασιλείου σήμερα, αν και με αρκετές απουσίες βασικών του παιχτών, έδειξε χαρακτήρα, παρουσιάζοντας ένα πολύ καλό σύνολο, που διέθετε όρεξη και συνοχή σε όλες του τις γραμμές και με καλή κυκλοφορία της μπάλας αποζημίωσε με το παραπάνω τους φιλάθλους του με το ωραίο θέαμα που πρόσφερε.

Νωρίς και στο 11′ με δυνατό σουτ του Πυκνάδα μπήκε μπροστά στο σκορ, επιβάλλοντας το ρυθμό του, διατηρώντας την υπεροχή της κατοχής έως το τέλος του παιχνιδιού.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 52′ ο Παλάσκας με κοντινό πλασιέ, διπλασίασε τα γκολ για την ομάδα του, ενώ, ύστερα από ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών για τον ΠΟΠ, στο 76′ ο Παπαθανασίου με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Κοθρά, έγραψε το τελικό: 3-0.

Από την άλλη οι «μπέμπηδες» του Θοδωρή Ντέλλα, κατέβασαν ένα αξιοσέβαστο νεανικό, με φρεσκάδα αλλά και πολύ ταλέντο σύνολο, που οπωσδήποτε όμως χρειάζεται το χρόνο του, αποκομίζοντας εμπειρίες, που κάποια στιγμή θα φέρει σίγουρα θετικά αποτελέσματα.

Στοιχεία τα οποία οι μικροί του Πρίνους έδειξαν ότι διαθέτουν και στο πρώτο ημίχρονο φάνηκαν ακόμη περισσότερο, που παρά το εις βάρος τους σκορ, δεν αιφνιδιάστηκαν, συνέχισαν την προσπάθειά τους, καταφέρνοντας από το 19′ και μετά να ισορροπήσουν το ματς, να πάρουν μέτρα στο γήπεδο και με καλές αντεπιθέσεις να πατούν στην αντίπαλη περιοχή με αξιώσεις, ενώ σουτ του Πάτρα στο 20′ θα μπορούσε να έχει καλύτερη τύχη, όπως και στο 73′ σε παρόμοια φάση από τον ίδιο παίχτη.