Ισόπαλο αναδείχθηκε, με τελικό σκορ 1-1,  το σημερινό ματς ανάμεσα στις αδιάφορες Πηγή & Δήμητρα στην προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΤ.

Οι δυο ομάδες χωρίς κανένα άγχος έπαιξαν ελεύθερα, παρουσιάζοντας αρκετά καλό θέαμα, αφού στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού έδιναν τρελό ρυθμό στο παιχνίδι τους, πατώντας συχνά περιοχή & έφταναν αρκετά κοντά στο γκολ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που έδειξαν να μπαίνουν πιο ορεξάτοι & πιο δυναμικά στο ματς, η Πηγή ήταν όμως αυτή που πέτυχε πρώτη γκολ & πολύ νωρίς, στο 6′ κιόλας μόλις λεπτό, όταν ο Χοτζάι εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο λάθος έξοδο του Γκουλιώνη, βάζοντας μπροστά την ομάδα του σκορ με 1-0.

Οι μικροί της Δήμητρας δεν πτοήθηκαν & συνέχισαν στον ίδιο δυνατό ρυθμό καθόλη την διάρκεια του ημιχρόνου, που είχαν την κατοχή, αλλά όχι όμως & την ουσία, καθώς σήμερα στην τελική προσπάθεια χόλαιναν χαρακτηριστικά.

Αντιθέτως η Πηγή, επιλέγοντας αμυντικό παιχνίδι με γρήγορες αντεπιθέσεις, δημιουργούσε συχνά προβλήματα στην αμυντική διάταξη της Δήμητρας, που σήμερα έδειξε κάπως αποσυντονισμένη, φτάνοντας πολύ κοντά στο γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο εξακολούθησε η ίδια εικόνα με τους φιλοξενούμενους να πιέζουν για την ισοφάριση σε προσπάθειες όμως που δεν έφερναν το επιθυμητό αποτέλεσμα, αλλά & επιλογές που η Δήμητρα δεν μας έχει συνηθίσει, καθώς σήμερα έλειπε ένα βασικό επιθετικό της συστατικό…η «κάθετη»… Ώσπου στο 90′ ήρθε τελικά η λύτρωση με γκολ του Τσιαμάντα, όταν το σουτ που εξαπέλυσε βρήκε πρώτα στο στήθος του Ντάσιου, για να καταλήξει τελικά στα δίχτυα του Παπαδόπουλου.

Στο 56′, κοντινό πλασιέ του Μιχαήλ, διώχνει με τα πόδια σε κόρνερ ο Γκουλιώνης

Στο 79′, δυο απανωτές πολύ καλές αποκρούσεις του Γκουλιώνη, σε σουτ των Δάσιου & Χοτζάι, αντίστοιχα